Bager s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 30 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (213 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 3. 2015
- Sídlo
- Cintorínska 644, 93005, Gabčíkovo
- EBITDA marža-23,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-16,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť115 %
- Kapitálová primeranosť-15,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -31.80netIncome: -67 679revenue: 212 833prevNetIncome: 1 093
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -15.36equity: -64 612assets: 420 590
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 115.36equity: -64 612assets: 420 590
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.04revenueYoY: -29.60validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -23.19netMargin: -31.80ebitda: -49 361revenue: 212 833
Altman Z''-Score-2.11Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -16.09 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -16.09 % vs. predchádzajúce 0.25 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 115.36 % vs. predchádzajúce 99.30 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.51× vs. predchádzajúce 0.69×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -31.80 % vs. predchádzajúca 0.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -15.36 % vs. predchádzajúca 0.70 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 30 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -31.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2207 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 213 tis. € | 302 tis. € | −29,6 % |
| EBITDA | -49 tis. € | 22 tis. € | −325,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -44 tis. € | 20 tis. € | −325,0 % |
| Čistý zisk | -68 tis. € | 1 tis. € | −63× |
| Aktíva | 421 tis. € | 441 tis. € | −4,7 % |
| Vlastné imanie | -65 tis. € | 3 tis. € | −22× |
- 17. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 485 tis. €
- Aktíva spolu
- 421 tis. €
- Vlastné imanie
- −65 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 213 tis. € | 421 tis. € | -65 tis. € | -49 tis. € | -68 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 302 tis. € | 441 tis. € | 3 tis. € | 22 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 374 tis. € | 440 tis. € | 2 tis. € | 16 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 189 tis. € | 418 tis. € | 7 tis. € | -75 tis. € | -92 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 267 tis. € | 357 tis. € | 59 tis. € | 58 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 183 tis. € | 297 tis. € | 23 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 80 tis. € | 160 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 51 tis. € | 98 tis. € | 15 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 15 tis. € | 73 tis. € | -1 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 26. 4. 2017
- 2Administratívne službyod 26. 4. 2017
- 3Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 26. 4. 2017
- 4Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 4. 2017
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 26. 4. 2017
- 6Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 26. 4. 2017
- 7Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 4. 2017
- 8Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 26. 4. 2017
- 9Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 26. 4. 2017
- 10Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 26. 4. 2017
- 11Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 26. 4. 2017
- 12Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 26. 4. 2017
- 13Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 26. 4. 2017
- 14Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 26. 4. 2017
- 15Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 26. 4. 2017
- 16Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 26. 4. 2017
- 17Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 26. 4. 2017
- 18Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 26. 4. 2017
- 19Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 26. 4. 2017
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 4. 2017
- 21Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 4. 2017
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 4. 2017
- 23Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 4. 2017
- 24Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 26. 4. 2017
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 4. 2017
- 26Sťahovacie službyod 26. 4. 2017
- 27Prevádzka malých plavidielod 26. 4. 2017
- 28Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 26. 4. 2017
- 29Kuriérske službyod 26. 4. 2017
- 30Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 4. 2017
- 31Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 4. 2017
- 32Vedenie účtovníctvaod 26. 4. 2017
- 33Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 4. 2017
- 34Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 26. 4. 2017
- 35Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 4. 2017
- 36Dizajnérske činnostiod 26. 4. 2017
- 37Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 26. 4. 2017
- 38Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 26. 4. 2017
- 39Služby požičovníod 26. 4. 2017
- 40Prenájom hnuteľných vecíod 26. 4. 2017
- 41Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 17. 3. 2015
- 42Kopanie studníod 17. 3. 2015
- 43Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 17. 3. 2015
- 44Prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 3. 2015
- 45Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 3. 2015
- 46Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 3. 2015
- 47Čistiace a upratovacie službyod 17. 3. 2015
- 48Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 17. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48086371
- RÚZ ID
- 1582037
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat374 486 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 5. 2015Registrácia platcu DPHSK2120036963