DENIM retail s.r.o. v konkurze
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 24/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (4,8 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 3. 2015
- Sídlo
- Prešovská 45, 82102, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-26,8 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.340netIncome: -16 299revenue: 4 794 853prevNetIncome: 33 950
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.69equity: 60 837assets: 1 646 811
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.31equity: 60 837assets: 1 646 811
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.92revenueYoY: -27.42validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.03netMargin: -0.340ebitda: 193 319revenue: 4 794 853
Altman Z''-Score0.89Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.99 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.99 % vs. predchádzajúce 2.87 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.31 % vs. predchádzajúce 93.47 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.91× vs. predchádzajúce 5.59×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.34 % vs. predchádzajúca 0.51 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.69 % vs. predchádzajúca 6.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 27 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,8 mil. € | 6,6 mil. € | −27,4 % |
| EBITDA | 193 tis. € | 324 tis. € | −40,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 174 tis. € | 292 tis. € | −40,4 % |
| Čistý zisk | -16 tis. € | 34 tis. € | −148,0 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,2 mil. € | +39,3 % |
| Vlastné imanie | 61 tis. € | 77 tis. € | −21,1 % |
- 20. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.7%
- Cudzie zdroje96.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 4,8 mil. € | 1,6 mil. € | 61 tis. € | 193 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6,6 mil. € | 1,2 mil. € | 77 tis. € | 324 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 5,3 mil. € | 1,2 mil. € | 43 tis. € | 117 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4,9 mil. € | 1,1 mil. € | 74 tis. € | 189 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 4,0 mil. € | 2,6 mil. € | 6 tis. € | 101 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -50 € | -119 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 3. 2015
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 3. 2015
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 3. 2015
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 3. 2015
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 3. 2015
- 6skladovanieod 20. 3. 2015
- 7baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 20. 3. 2015
- 8reklamné a marketingové službyod 20. 3. 2015
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 3. 2015
- 10prenájom hnuteľných vecíod 20. 3. 2015
- 11finančný leasingod 20. 3. 2015
- 12faktoring a forfaitingod 20. 3. 2015
- 13poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 20. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48095176
- RÚZ ID
- 1585242
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat6 605 876 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna