JeMa Speed s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 70 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (16 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,7 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť14,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.23netIncome: 348.00revenue: 15 638prevNetIncome: 4 597
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.45equity: 9 371assets: 64 854
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.55equity: 9 371assets: 64 854
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -17.38revenueYoY: -70.34validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.50netMargin: 2.23ebitda: 1 016revenue: 15 638
Altman Z''-Score1.13Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.58 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.54 % vs. predchádzajúce 5.18 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.55 % vs. predchádzajúce 89.83 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 0.59×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.23 % vs. predchádzajúca 8.72 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.45 % vs. predchádzajúca 10.17 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 27 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 15638 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 70 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 16 tis. € | 53 tis. € | −70,3 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 6 tis. € | −82,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 914 € | 5 tis. € | −82,2 % |
| Čistý zisk | 348 € | 5 tis. € | −92,4 % |
| Aktíva | 65 tis. € | 89 tis. € | −26,9 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 9 tis. € | +3,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 3. 2015
- Sídlo
- Bardoňovo 26, 94149, Bardoňovo
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 27. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.4%
- Cudzie zdroje85.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 16 tis. € | 65 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 348 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 53 tis. € | 89 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 110 tis. € | 86 tis. € | 4 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 191 tis. € | 101 tis. € | 14 tis. € | 668 € | 371 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 355 tis. € | 105 tis. € | 13 tis. € | 335 € | 61 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 135 tis. € | 65 tis. € | 13 tis. € | 797 € | 550 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 177 tis. € | 60 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 121 tis. € | 83 tis. € | 21 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 121 tis. € | 68 tis. € | 26 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 87 tis. € | 55 tis. € | 14 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Maloobchod a veľkoobchod s motorovými vozidlami, s ojazdenými motorovými vozidlami, s náhradnými dielmi pre motorové vozidlá, s autodoplnkami, s motocyklami a náhradnými dielmi pre motocykleod 26. 6. 2020
- 2Reklamné a marketingové službyod 12. 7. 2016
- 3Spracovanie prírodného meduod 12. 7. 2016
- 4Chov vybraných druhov zvieratod 12. 7. 2016
- 5Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 12. 7. 2016
- 6Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 12. 7. 2016
- 7Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 12. 7. 2016
- 8Poskytovanie služieb v rybárstveod 12. 7. 2016
- 9Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 12. 7. 2016
- 10Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 12. 7. 2016
- 11Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 12. 7. 2016
- 12Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 12. 7. 2016
- 13Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 7. 2016
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 7. 2016
- 15Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 12. 7. 2016
- 16Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 12. 7. 2016
- 17Vedenie účtovníctvaod 12. 7. 2016
- 18Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 7. 2016
- 19Prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 7. 2016
- 20Dopravná zdravotná službaod 12. 7. 2016
- 21Poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 12. 7. 2016
- 22Pedikúraod 12. 7. 2016
- 23Čistenie kanalizačných systémovod 12. 7. 2016
- 24Diagnostika kanalizačných potrubíod 12. 7. 2016
- 25Prenájom hnuteľných vecíod 27. 3. 2015
- 26Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 27. 3. 2015
- 27Kuriérske službyod 27. 3. 2015
- 28Sťahovacie službyod 27. 3. 2015
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádz-kovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 3. 2015
- 30Vykonávanie odťahovej službyod 27. 3. 2015
- 31Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 3. 2015
- 32Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 3. 2015
- 33Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 3. 2015
- 34Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 3. 2015
- 35Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 3. 2015
- 36Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 3. 2015
- 37Čistiace a upratovacie službyod 27. 3. 2015
- 38Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 27. 3. 2015
- 39Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 3. 2015
- 40Zámočníctvood 27. 3. 2015
- 41Opravy pracovných strojovod 27. 3. 2015
- 42Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 27. 3. 2015
- 43Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípo-jného vozidlaod 27. 3. 2015
- 44Skladovanieod 27. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48098299
- RÚZ ID
- 1587626
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat355 036 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 6. 2015Registrácia platcu DPHSK2120042793