Mobility Lease, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža22,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)40,7 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť11,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.52netIncome: 220 801revenue: 1 633 422prevNetIncome: 89 623
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.84equity: 542 047assets: 4 578 875
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.16equity: 542 047assets: 4 578 875
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 30.97revenueYoY: -12.20validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.23netMargin: 13.52ebitda: 363 126revenue: 1 633 422
Altman Z''-Score0.84Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.82 % vs. predchádzajúce 3.10 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.16 % vs. predchádzajúce 88.88 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.36× vs. predchádzajúce 0.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.52 % vs. predchádzajúca 4.82 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.84 % vs. predchádzajúca 11.12 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 12 % na 1.6 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,6 mil. € | 1,9 mil. € | −12,2 % |
| EBITDA | 363 tis. € | 118 tis. € | +209,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 327 tis. € | 106 tis. € | +209,0 % |
| Čistý zisk | 221 tis. € | 90 tis. € | +146,4 % |
| Aktíva | 4,6 mil. € | 2,9 mil. € | +58,5 % |
| Vlastné imanie | 542 tis. € | 321 tis. € | +68,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 4. 2015
- Sídlo
- Dopravná 4934/9, 92101, Piešťany
- Štatutárny orgán
- 1 1 osoba (po prihlásení)
- 11. 4. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.8%
- Cudzie zdroje88.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,6 mil. € | 4,6 mil. € | 542 tis. € | 363 tis. € | 221 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,9 mil. € | 2,9 mil. € | 321 tis. € | 118 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 543 tis. € | 2,4 mil. € | 232 tis. € | 185 tis. € | 144 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 654 tis. € | 2,6 mil. € | 88 tis. € | 301 tis. € | 243 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 538 tis. € | 2,3 mil. € | -155 tis. € | -177 tis. € | -225 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 358 tis. € | 3,7 mil. € | 1,1 mil. € | -143 tis. € | -161 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 372 tis. € | 2,6 mil. € | 1,2 mil. € | -16 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 201 tis. € | 2,5 mil. € | 1,3 mil. € | -101 tis. € | -118 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 305 tis. € | 1,8 mil. € | 1,4 mil. € | -96 tis. € | -111 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 144 tis. € | 2,0 mil. € | 1,5 mil. € | -36 tis. € | -39 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 6. 2016 → 11. 12. 2025
Dopravná ul. 7/24, Piešťany
- Založenie spoločnosti11. 4. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 4. 2015 → 6. 3. 2025
SAD Logistická spoločnosť, s.r.o.
- Zmena sídla11. 4. 2015 → 10. 6. 2016
Nitrianska 5, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1osobná cestná dopravaod 13. 10. 2022
- 2Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 16. 3. 2022
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 4. 2015
- 4činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 4. 2015
- 5činnosť účtovných poradcovod 11. 4. 2015
- 6vedenie účtovníctvaod 11. 4. 2015
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 4. 2015
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 4. 2015
- 9čistiace a upratovacie práceod 11. 4. 2015
- 10prenájom hnuteľných vecíod 11. 4. 2015
- 11faktoring a forfaitingod 11. 4. 2015
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 4. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48099660
- RÚZ ID
- 1589329
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 4. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 860 357 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 11. 6. 2016Zmena sídlaDopravná ul. 7/24, Piešťany
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 6. 2015Registrácia platcu DPHSK2120049272
- 11. 4. 2015Zmena obchodného mena→ SAD Logistická spoločnosť, s.r.o.
- 11. 4. 2015Zmena sídlaNitrianska 5, Trnava