Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

R2Design, s.r.o.

aktívna
Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)186 tis. €
13,5 %vs 2017
Zisk (2018)-55 tis. €
22,2 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)-105 tis. €
110,1 %vs 2017
Zadlženosť (2018)180 %
25,0 %Vysokávs 2017
ROE (2018)52.4 %
41,8 %Výbornévs 2017

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 13 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 18/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (186 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Klesajúce tržbytržby -13 % medziročne
Tržby
186 tis. €
−13,5 %vs. 2017
Pokles tržieb
Čistý zisk
-55 tis. €
−22,2 %vs. 2017
Zhoršenie výsledku
Aktíva
132 tis. €
+15,2 %vs. 2017
Mierny rast
Vlastné imanie
-105 tis. €
−110,1 %vs. 2017
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
18zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-28,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)-41,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť180 %
  • Kapitálová primeranosť-79,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (186 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
18/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -29.65
  • netIncome: -55 255
  • revenue: 186 342
  • prevNetIncome: -45 212
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -79.64
  • equity: -105 462
  • assets: 132 423
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 179.64
  • equity: -105 462
  • assets: 132 423
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 9.58
  • revenueYoY: -13.49
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -28.81
  • netMargin: -29.65
  • ebitda: -53 680
  • revenue: 186 342
Altman Z''-Score-7.07Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-1.57aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-2.72aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.32aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.47presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -41.73 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -41.73 % vs. predchádzajúce -39.34 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 179.64 % vs. predchádzajúce 143.69 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.41× vs. predchádzajúce 1.87×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -29.65 % vs. predchádzajúca -20.99 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -79.64 % vs. predchádzajúca -43.69 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 13 % na 186 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -29.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby186 tis. €215 tis. €−13,5 %
EBITDA-54 tis. €-42 tis. €−26,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-48 tis. €-38 tis. €−26,7 %
Čistý zisk-55 tis. €-45 tis. €−22,2 %
Aktíva132 tis. €115 tis. €+15,2 %
Vlastné imanie-105 tis. €-50 tis. €−110,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
25. 3. 2015
Sídlo
Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 25. 3. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby