LENCZOVÁ s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (134 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 4. 2015
- Sídlo
- Vojenská 2511/6, 93401, Levice
- EBITDA marža3,4 %
- ROA (návratnosť aktív)9,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,7 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť94,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.62netIncome: 3 501revenue: 133 728prevNetIncome: 1 553
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.56equity: 36 144assets: 38 223
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.44equity: 36 144assets: 38 223
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.13revenueYoY: 24.88validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.41netMargin: 2.62ebitda: 4 562revenue: 133 728
Altman Z''-Score21.66Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 18.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.16 % vs. predchádzajúce 4.57 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.44 % vs. predchádzajúce 4.01 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.50× vs. predchádzajúce 3.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.62 % vs. predchádzajúca 1.45 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.56 % vs. predchádzajúca 95.99 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 25 % na 134 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+25 %), aktíva (+12 %), vlastné imanie (+11 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 134 tis. € | 107 tis. € | +24,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 2 tis. € | +120,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 2 tis. € | +120,1 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 2 tis. € | +125,4 % |
| Aktíva | 38 tis. € | 34 tis. € | +12,4 % |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 33 tis. € | +10,7 % |
- 9. 4. 2015Založenie spoločnosti
- 30. 6. 2025Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.6%
- Cudzie zdroje5.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 134 tis. € | 38 tis. € | 36 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 107 tis. € | 34 tis. € | 33 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 110 tis. € | 32 tis. € | 31 tis. € | 850 € | 572 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 94 tis. € | 47 tis. € | 46 tis. € | 1 tis. € | 957 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 79 tis. € | 23 tis. € | 22 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 102 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 58 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | 817 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 12 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 704 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 24 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 4. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena9. 4. 2015 → 31. 12. 2017
Baby-Line s.r.o.
- Zmena sídla9. 4. 2015 → 29. 5. 2025
Ul. Z. Nejedlého 1718/20, Levice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 4. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 4. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 9. 4. 2015
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 9. 4. 2015
- 5Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 9. 4. 2015
- 6Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 9. 4. 2015
- 7Finančný leasingod 9. 4. 2015
- 8Faktoring a forfaitingod 9. 4. 2015
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 4. 2015
- 10Administratívne službyod 9. 4. 2015
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 4. 2015
- 12Reklamné a marketingové službyod 9. 4. 2015
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 4. 2015
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 9. 4. 2015
- 15Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 4. 2015
- 16Počítačové službyod 9. 4. 2015
- 17Vydavateľská činnosťod 9. 4. 2015
- 18Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 4. 2015
- 19Prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 4. 2015
- 20Vedenie účtovníctvaod 9. 4. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48102091
- RÚZ ID
- 1589997
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 4. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 30. 6. 2025Registrácia platcu DPHSK2120047996
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat133 728 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 9. 4. 2015Zmena obchodného mena→ Baby-Line s.r.o.
- 9. 4. 2015Zmena sídlaUl. Z. Nejedlého 1718/20, Levice