Natasha Azariy s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 73 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža31,7 %
- ROA (návratnosť aktív)7,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,3 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť86,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.06netIncome: 852.00revenue: 4 471prevNetIncome: 182.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.54equity: 10 323assets: 11 928
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.46equity: 10 323assets: 11 928
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.74revenueYoY: -72.93validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.67netMargin: 19.06ebitda: 1 416revenue: 4 471
Altman Z''-Score10.59Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.75 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.14 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.14 % vs. predchádzajúce 1.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.46 % vs. predchádzajúce 15.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.37× vs. predchádzajúce 1.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.06 % vs. predchádzajúca 1.10 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.54 % vs. predchádzajúca 84.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 4471 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 73 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 19.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.19 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | 17 tis. € | −72,9 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 232 € | +510,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 209 € | +510,3 % |
| Čistý zisk | 852 € | 182 € | +368,1 % |
| Aktíva | 12 tis. € | 11 tis. € | +6,6 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 9 tis. € | +9,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 3. 2015
- Sídlo
- Duchnovičova 431/4, 08901, Svidník
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 26. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.5%
- Cudzie zdroje13.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | 852 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 17 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 232 € | 182 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 38 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | -278 € | -278 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 46 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | 883 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 27 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 42 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | 589 € | -344 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 22 tis. € | 17 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | -139 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 10 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 33 tis. € | 20 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 9 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -59 € | -306 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena20. 5. 2015 → 13. 7. 2015
Natasha Azaryi s.r.o.
- Založenie spoločnosti26. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 3. 2015 → 19. 5. 2015
REX MUNDI s.r.o.
- Zmena sídla26. 3. 2015 → 19. 5. 2015
Magurská 37, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Textilná výrobaod 14. 7. 2015
- 2Odevná výrobaod 14. 7. 2015
- 3Fotografické službyod 14. 7. 2015
- 4Služby požičovníod 14. 7. 2015
- 5Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 14. 7. 2015
- 6reklamné a marketingové službyod 26. 3. 2015
- 7administratívne službyod 26. 3. 2015
- 8počítačové službyod 26. 3. 2015
- 9služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 3. 2015
- 10prenájom hnuteľných vecíod 26. 3. 2015
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 3. 2015
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 26. 3. 2015
- 13prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 3. 2015
- 14uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 3. 2015
- 15dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 3. 2015
- 16nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 3. 2015
- 17sťahovacie službyod 26. 3. 2015
- 18vedenie účtovníctvaod 26. 3. 2015
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 3. 2015
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 3. 2015
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 3. 2015
- 22organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48103837
- RÚZ ID
- 1586622
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat45 539 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 5. 2015Zmena obchodného mena→ Natasha Azaryi s.r.o.
- 26. 3. 2015Zmena obchodného mena→ REX MUNDI s.r.o.
- 26. 3. 2015Zmena sídlaMagurská 37, Banská Bystrica