BICO BICO s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 30 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (262 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,0 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.000netIncome: -1.00revenue: 261 548prevNetIncome: 2 707
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.72equity: 17 120assets: 102 376
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.28equity: 17 120assets: 102 376
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 53.68revenueYoY: 30.35validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.703netMargin: -0.000ebitda: 1 838revenue: 261 548
Altman Z''-Score1.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.00 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.00 % vs. predchádzajúce 1.65 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.28 % vs. predchádzajúce 89.58 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.55× vs. predchádzajúce 1.22×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.00 % vs. predchádzajúca 1.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.72 % vs. predchádzajúca 10.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 38 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 30 % na 262 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+30 %), ale aktíva klesajú (-38 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 262 tis. € | 201 tis. € | +30,4 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 5 tis. € | −59,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 4 tis. € | −59,6 % |
| Čistý zisk | -1 € | 3 tis. € | −100,0 % |
| Aktíva | 102 tis. € | 164 tis. € | −37,7 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 17 tis. € | −0,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 4. 2015
- Sídlo
- Nivy 1463/7, 92705, Šaľa
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 15. 4. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.7%
- Cudzie zdroje83.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 262 tis. € | 102 tis. € | 17 tis. € | 2 tis. € | -1 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 201 tis. € | 164 tis. € | 17 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 198 tis. € | 114 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 59 tis. € | 34 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 55 tis. € | 6 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 31 tis. € | 2 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 936 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 4. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena15. 4. 2015 → 23. 2. 2022
HOLÁSEK & KMEŤO s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečného spotrebiteľov i (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 4. 2015
- 2prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 4. 2015
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 4. 2015
- 4prenájom hnuteľných vecíod 15. 4. 2015
- 5výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 15. 4. 2015
- 6výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 15. 4. 2015
- 7výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 15. 4. 2015
- 8uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 4. 2015
- 9spotredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 4. 2015
- 10spotredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 4. 2015
- 11spotredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 4. 2015
- 12údržba motorových vozdiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 4. 2015
- 13oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 15. 4. 2015
- 14nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 4. 2015
- 15sťahovacie službyod 15. 4. 2015
- 16poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 4. 2015
- 17administratívne službyod 15. 4. 2015
- 18vedenie účtovníctvaod 15. 4. 2015
- 19organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 4. 2015
- 20čistiace a upratovacie službyod 15. 4. 2015
- 21služby súvisiace so skrášľovaním telaod 15. 4. 2015
- 22poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 15. 4. 2015
- 23služby požičovníod 15. 4. 2015
- 24zámočníctvood 15. 4. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48109584
- RÚZ ID
- 1589344
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 4. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat261 548 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 4. 2015Zmena obchodného mena→ HOLÁSEK & KMEŤO s.r.o.