Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Rybo Gips, s. r. o.

aktívna
Janka Kráľa 1549/44, 95806, Partizánske
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)950 €
96,5 %vs 2023
Zisk (2024)-2 tis. €
54×vs 2023
Vlastné imanie (2024)-3 tis. €
186,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)376 %
203,6 %Vysokávs 2023
ROE (2024)65.1 %
18×Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 96 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 0/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (950 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Pokles tržiebtržby -96 % medziročne
Tržby
950 €
−96,5 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
-2 tis. €
−54×vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
1 tis. €
−75,2 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
-3 tis. €
−186,0 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
0zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-117,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-179,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť376 %
  • Kapitálová primeranosť-276,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (950 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
0/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -203.79
  • netIncome: -1 936
  • revenue: 950.00
  • prevNetIncome: -35.00
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -276.39
  • equity: -2 974
  • assets: 1 076
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 376.39
  • equity: -2 974
  • assets: 1 076
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -18.35
  • revenueYoY: -96.49
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -117.26
  • netMargin: -203.79
  • ebitda: -1 114
  • revenue: 950.00
Altman Z''-Score-25.59Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-5.44aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-13.47aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-5.91aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.77presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -179.93 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -179.93 % vs. predchádzajúce -0.81 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 376.39 % vs. predchádzajúce 123.97 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.88× vs. predchádzajúce 6.24×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -203.79 % vs. predchádzajúca -0.13 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -276.39 % vs. predchádzajúca -23.97 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 75 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 950 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 96 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -203.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby950 €27 tis. €−96,5 %
EBITDA-1 tis. €1 tis. €−177,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-1 tis. €1 tis. €−177,6 %
Čistý zisk-2 tis. €-35 €−54×
Aktíva1 tis. €4 tis. €−75,2 %
Vlastné imanie-3 tis. €-1 tis. €−186,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 5. 2015
Sídlo
Janka Kráľa 1549/44, 95806, Partizánske
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 5. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby