Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

REN-stav s. r. o.

aktívna
Irkutská 856/1A, 85110, Bratislava - mestská časť Rusovce
podľa §4, registrácia od 1. 12. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2020)100 tis. €
601×vs 2019
Zisk (2020)3 tis. €
84×vs 2019
Vlastné imanie (2020)6 tis. €
78,3 %vs 2019
Zadlženosť (2020)95 %
11×Vysokávs 2019
ROE (2020)43.9 %
47×Výbornévs 2019

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 60060 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 35/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (100 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 5 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 95 % aktív
Silný rasttržby +60060 % medziročne
Tržby
100 tis. €
+601×vs. 2019
Trvalý rast
Čistý zisk
3 tis. €
+84×vs. 2019
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
130 tis. €
+33×vs. 2019
Mierny rast
Vlastné imanie
6 tis. €
+78,3 %vs. 2019
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
35zo 100
Slabá

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Kľúčové ukazovatele (2020)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)43,9 %
  • Zadlženosť95 %
  • Kapitálová primeranosť4,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (100 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
35/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.73
  • netIncome: 2 726
  • revenue: 99 866
  • prevNetIncome: -33.00
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 4.77
  • equity: 6 207
  • assets: 130 176
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 95.23
  • equity: 6 207
  • assets: 130 176
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 80.50
  • revenueYoY: 60 060,241
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.32
  • netMargin: 2.73
  • ebitda: 3 319
  • revenue: 99 866
Altman Z''-Score0.32Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.09aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.03aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.15aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.05presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.09 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.09 % vs. predchádzajúce -0.87 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 95.23 % vs. predchádzajúce 7.86 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.77× vs. predchádzajúce 0.04×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.73 % vs. predchádzajúca -19.88 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.77 % vs. predchádzajúca 92.14 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +60060 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 60060 % na 100 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 2.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 166 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2020)
Položka20202019Zmena
Tržby100 tis. €166 €+601×
EBITDA3 tis. €-33 €+102×
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €-30 €+102×
Čistý zisk3 tis. €-33 €+84×
Aktíva130 tis. €4 tis. €+33×
Vlastné imanie6 tis. €3 tis. €+78,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
24. 4. 2015
Sídlo
Irkutská 856/1A, 85110, Bratislava - mestská časť Rusovce
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 24. 4. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
  • 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby