Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MKonzult s.r.o.

aktívna
Lidická 6645/24, 08005, Prešov
podľa §4, registrácia od 1. 7. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)57 tis. €
65,9 %vs 2023
Zisk (2024)377 €
95,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)13 tis. €
2,9 %vs 2023
Zadlženosť (2024)34 %
46,7 %Nízkavs 2023
ROE (2024)2.8 %
95,8 %Slabévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 66 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 59/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (57 tis. €).

Nízka maržačistá marža len 0.7 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 66 % aktív
Silný rasttržby +66 % medziročne
Tržby
57 tis. €
+65,9 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
377 €
−95,7 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
20 tis. €
+19,5 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
13 tis. €
+2,9 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
59zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)2,8 %
  • Zadlženosť34 %
  • Kapitálová primeranosť66,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (57 tis. €).
59/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.658
  • netIncome: 377.00
  • revenue: 57 319
  • prevNetIncome: 8 737
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 66.33
  • equity: 13 497
  • assets: 20 349
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 33.67
  • equity: 13 497
  • assets: 20 349
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 0.942
  • revenueYoY: 65.87
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.34
  • netMargin: 0.658
  • ebitda: 1 342
  • revenue: 57 319
Altman Z''-Score11.46Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.31aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.267.71aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.38aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.052.07presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.85 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.85 % vs. predchádzajúce 51.31 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 33.67 % vs. predchádzajúce 22.95 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.82× vs. predchádzajúce 2.03×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.66 % vs. predchádzajúca 25.28 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.33 % vs. predchádzajúca 77.05 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 66 % na 57 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby57 tis. €35 tis. €+65,9 %
EBITDA1 tis. €10 tis. €−86,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)1 tis. €9 tis. €−86,0 %
Čistý zisk377 €9 tis. €−95,7 %
Aktíva20 tis. €17 tis. €+19,5 %
Vlastné imanie13 tis. €13 tis. €+2,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
25. 4. 2015
Sídlo
Lidická 6645/24, 08005, Prešov
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 25. 4. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby