Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Axereal Slovakia s. r. o.

aktívna
Ružindolská 14, 91701, Trnava
podľa §4, registrácia od 10. 10. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)1,4 mil. €
180,0 %vs 2022
Zisk (2025)-435 tis. €
186,4 %vs 2022
Vlastné imanie (2025)-1,6 mil. €
335,1 %vs 2022
Zadlženosť (2025)591 %
142,3 %Vysokávs 2022
ROE (2025)26.7 %
34,2 %Výbornévs 2022

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 180 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 21/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Silný rasttržby +180 % medziročne
Tržby
1,4 mil. €
+180,0 %vs. 2022
Trvalý rast
Čistý zisk
-435 tis. €
−186,4 %vs. 2022
Zhoršenie výsledku
Aktíva
332 tis. €
+27,5 %vs. 2022
Mierny rast
Vlastné imanie
-1,6 mil. €
−335,1 %vs. 2022
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
21zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-23,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-131,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť591 %
  • Kapitálová primeranosť-490,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
21/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -31.78
  • netIncome: -435 205
  • revenue: 1 369 392
  • prevNetIncome: -151 935
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -490.75
  • equity: -1 628 810
  • assets: 331 901
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 590.75
  • equity: -1 628 810
  • assets: 331 901
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 52.65
  • revenueYoY: 179.99
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -23.29
  • netMargin: -31.78
  • ebitda: -318 880
  • revenue: 1 369 392
Altman Z''-Score-24.02Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-9.66aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-8.00aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-5.49aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.87presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -131.12 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -131.12 % vs. predchádzajúce -58.37 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 590.75 % vs. predchádzajúce 243.81 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.13× vs. predchádzajúce 1.88×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -31.78 % vs. predchádzajúca -31.07 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -490.75 % vs. predchádzajúca -143.81 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 180 % na 1.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -31.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 335 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252022Zmena
Tržby1,4 mil. €489 tis. €+180,0 %
EBITDA-319 tis. €-135 tis. €−135,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-287 tis. €-122 tis. €−135,6 %
Čistý zisk-435 tis. €-152 tis. €−186,4 %
Aktíva332 tis. €260 tis. €+27,5 %
Vlastné imanie-1,6 mil. €-374 tis. €−335,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
6. 5. 2015
Sídlo
Ružindolská 14, 91701, Trnava
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 6. 5. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby