GB SPOL, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (439 tis. €).
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža1,0 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,1 %
- Zadlženosť11 %
- Kapitálová primeranosť88,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.500netIncome: 2 196revenue: 439 101prevNetIncome: 2 489
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.73equity: 198 713assets: 223 959
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.27equity: 198 713assets: 223 959
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.78revenueYoY: -2.48validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.05netMargin: 0.500ebitda: 4 599revenue: 439 101
Altman Z''-Score12.95Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 8.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.98 % vs. predchádzajúce 1.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.27 % vs. predchádzajúce 12.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.96× vs. predchádzajúce 2.00×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.50 % vs. predchádzajúca 0.55 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.73 % vs. predchádzajúca 87.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 89 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 439 tis. € | 450 tis. € | −2,5 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 5 tis. € | −9,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 5 tis. € | −9,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 2 tis. € | −11,8 % |
| Aktíva | 224 tis. € | 225 tis. € | −0,5 % |
| Vlastné imanie | 199 tis. € | 197 tis. € | +1,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 5. 2015
- Sídlo
- Zborov nad Bystricou 768, 02303, Zborov nad Bystricou
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 8. 5. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.7%
- Cudzie zdroje11.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 439 tis. € | 224 tis. € | 199 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 450 tis. € | 225 tis. € | 197 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 662 tis. € | 235 tis. € | 194 tis. € | 40 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 572 tis. € | 211 tis. € | 163 tis. € | 49 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 535 tis. € | 174 tis. € | 124 tis. € | 63 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 521 tis. € | 138 tis. € | 78 tis. € | 55 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 368 tis. € | 99 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 278 tis. € | 78 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 154 tis. € | 46 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 861 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 86 tis. € | 41 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 5. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 5. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 5. 2015
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 5. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48144509
- RÚZ ID
- 1589068
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 5. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat662 197 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 6. 2015Registrácia platcu DPHSK2120066377