Proveritas, s. r. o. v likvidácii
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (451 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 5. 2015
- Sídlo
- Šustekova 17, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)12,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,4 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť25,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.92netIncome: 8 642revenue: 450 709prevNetIncome: 5 416
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.01equity: 17 494assets: 69 957
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.99equity: 17 494assets: 69 957
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 80.02revenueYoY: 6.68validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.95netMargin: 1.92ebitda: 13 281revenue: 450 709
Altman Z''-Score2.53Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.35 % vs. predchádzajúce 8.67 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.99 % vs. predchádzajúce 84.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.44× vs. predchádzajúce 6.76×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.92 % vs. predchádzajúca 1.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.01 % vs. predchádzajúca 15.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 451 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 12.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 451 tis. € | 422 tis. € | +6,7 % |
| EBITDA | 13 tis. € | 9 tis. € | +53,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | 8 tis. € | +53,0 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 5 tis. € | +59,6 % |
| Aktíva | 70 tis. € | 62 tis. € | +12,0 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 9 tis. € | +86,2 % |
- 7. 5. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.0%
- Cudzie zdroje75.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 451 tis. € | 70 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 422 tis. € | 62 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 139 tis. € | 80 tis. € | 4 tis. € | -380 € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 5. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 5. 2015 → 21. 11. 2018
Proveritas, s. r. o.
- Zmena sídla7. 5. 2015 → 21. 11. 2018
1. mája 2044/181, Liptovský Mikuláš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48152234
- RÚZ ID
- 1589679
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 5. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat450 709 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 7. 5. 2015Zmena obchodného mena→ Proveritas, s. r. o.
- 7. 5. 2015Zmena sídla1. mája 2044/181, Liptovský Mikuláš