Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

EPS53 SLOVAKIA, s.r.o.

aktívna
Svätoplukova 5, 07101, Michalovce
bývalá registrácia podľa §7a, od 3. 8. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)6 tis. €
79,6 %vs 2023
Zisk (2024)-14 tis. €
2,3 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)4 tis. €
80,1 %vs 2023
Zadlženosť (2024)35 %
20,2 %Nízkavs 2023
ROE (2024)-384.6 %
43,2 %Stratavs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 80 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 39/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 65 % aktív
Silný rasttržby +80 % medziročne
Tržby
6 tis. €
+79,6 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
-14 tis. €
−2,3 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
6 tis. €
+55,2 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
4 tis. €
+80,1 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
39zo 100
Slabá

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-219,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-248,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-384,6 %
  • Zadlženosť35 %
  • Kapitálová primeranosť64,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €), je dlhodobo stratová.
39/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -225.78
  • netIncome: -14 414
  • revenue: 6 384
  • prevNetIncome: -14 096
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 64.68
  • equity: 3 748
  • assets: 5 795
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 35.32
  • equity: 3 748
  • assets: 5 795
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -10.25
  • revenueYoY: 79.58
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -219.14
  • netMargin: -225.78
  • ebitda: -13 990
  • revenue: 6 384
Altman Z''-Score-54.96Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.27aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-44.37aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-13.79aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.92presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -248.73 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -248.73 % vs. predchádzajúce -377.61 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 35.32 % vs. predchádzajúce 44.25 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.10× vs. predchádzajúce 0.95×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -225.78 % vs. predchádzajúca -396.51 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.68 % vs. predchádzajúca 55.75 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -385 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (3748 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 6384 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 80 % na 6384 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -225.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 65 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    Rast je vyvážený: tržby (+80 %), aktíva (+55 %), vlastné imanie (+80 %) rastú podobným tempom.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby6 tis. €4 tis. €+79,6 %
EBITDA-14 tis. €-14 tis. €+0,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-13 tis. €-13 tis. €+0,2 %
Čistý zisk-14 tis. €-14 tis. €−2,3 %
Aktíva6 tis. €4 tis. €+55,2 %
Vlastné imanie4 tis. €2 tis. €+80,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
7. 5. 2015
Sídlo
Svätoplukova 5, 07101, Michalovce
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 7. 5. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby