LS Corp s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1830 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (76 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža14,4 %
- ROA (návratnosť aktív)28,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)210,1 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.58netIncome: 7 244revenue: 75 626prevNetIncome: 1 673
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.42equity: 3 448assets: 25 693
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.58equity: 3 448assets: 25 693
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.69revenueYoY: 1 830,219validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.42netMargin: 9.58ebitda: 10 905revenue: 75 626
Altman Z''-Score1.84Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.42 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.19 % vs. predchádzajúce 162.27 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.58 % vs. predchádzajúce 468.19 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.94× vs. predchádzajúce 3.80×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.58 % vs. predchádzajúca 42.70 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.42 % vs. predchádzajúca -368.19 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 210 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (3448 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +1830 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1830 % na 76 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 28.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 76 tis. € | 4 tis. € | +18× |
| EBITDA | 11 tis. € | 2 tis. € | +438,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 2 tis. € | +438,8 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 2 tis. € | +333,0 % |
| Aktíva | 26 tis. € | 1 tis. € | +24× |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | -4 tis. € | +190,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 6. 2015
- Sídlo
- Lehotská 365/12, 97271, Nováky
- Štatutárny orgán
- —
- 6. 6. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.4%
- Cudzie zdroje86.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 76 tis. € | 26 tis. € | 3 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4 tis. € | 1 tis. € | -4 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 8 tis. € | 2 tis. € | -5 tis. € | 425 € | 253 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 2 tis. € | -6 tis. € | 210 € | -243 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 14 tis. € | 860 € | -12 tis. € | -712 € | -7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 13 tis. € | 13 tis. € | -5 tis. € | 1 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 28 tis. € | 23 tis. € | -1 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 43 tis. € | 25 tis. € | -2 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 43 tis. € | 11 tis. € | -5 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 30 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | -924 € | -995 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 6. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48155888
- RÚZ ID
- 1590970
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 6. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat75 626 EUR · rok 2024
- 1. 11. 2024Registrácia platcu DPHSK2120082283
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna