Jambi s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 188 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (58 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža6,2 %
- ROA (návratnosť aktív)14,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)158,9 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť8,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.15netIncome: 2 977revenue: 57 760prevNetIncome: -6 104
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.92equity: 1 873assets: 21 000
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.08equity: 1 873assets: 21 000
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 188.24validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.25netMargin: 5.15ebitda: 3 609revenue: 57 760
Altman Z''-Score0.77Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.98 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.18 % vs. predchádzajúce -18.85 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.08 % vs. predchádzajúce 103.41 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.75× vs. predchádzajúce 0.62×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.15 % vs. predchádzajúca -30.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.92 % vs. predchádzajúca -3.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 35 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 159 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1873 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 188 % na 58 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 14.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 58 tis. € | 20 tis. € | +188,2 % |
| EBITDA | 4 tis. € | -6 tis. € | +160,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -5 tis. € | +160,5 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -6 tis. € | +148,8 % |
| Aktíva | 21 tis. € | 32 tis. € | −35,2 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | -1 tis. € | +269,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 5. 2015
- Sídlo
- Čaka 127, 93568, Čaka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 27. 5. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.9%
- Cudzie zdroje91.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 58 tis. € | 21 tis. € | 2 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 20 tis. € | 32 tis. € | -1 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena23. 6. 2015 → 8. 12. 2017
NATIVA Centrum spol. s r.o.
- Zmena sídla23. 6. 2015 → 8. 12. 2017
Kolta 343, Kolta
- Založenie spoločnosti27. 5. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 5. 2015 → 22. 6. 2015
KLAME s.r.o.
- Zmena sídla27. 5. 2015 → 22. 6. 2015
Gen. M. R. Štefánika 373/11, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 23. 6. 2015
- 2Prevádzkovanie výdajne stravyod 23. 6. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 5. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 5. 2015
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 5. 2015
- 6Kuriérske službyod 27. 5. 2015
- 7Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 27. 5. 2015
- 8Reklamné a marketingové službyod 27. 5. 2015
- 9Počítačové službyod 27. 5. 2015
- 10Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 5. 2015
- 11Skladovanieod 27. 5. 2015
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 5. 2015
- 13Sťahovacie službyod 27. 5. 2015
- 14Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 27. 5. 2015
- 15Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 5. 2015
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 27. 5. 2015
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 5. 2015
- 18Čistiace a upratovacie službyod 27. 5. 2015
- 19Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 5. 2015
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 5. 2015
- 21Vykonávanie odťahovej službyod 27. 5. 2015
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 5. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48174416
- RÚZ ID
- 1596044
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 5. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat57 760 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 23. 6. 2015Zmena obchodného mena→ NATIVA Centrum spol. s r.o.
- 23. 6. 2015Zmena sídlaKolta 343, Kolta
- 27. 5. 2015Zmena obchodného mena→ KLAME s.r.o.
- 27. 5. 2015Zmena sídlaGen. M. R. Štefánika 373/11, Trenčín