Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

DKV Innovative, s.r.o.

aktívna
Moyzesova 36, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 5. 8. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2023)167 tis. €
182,8 %vs 2022
Zisk (2023)-51 tis. €
128,8 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)-71 tis. €
256,4 %vs 2022
Zadlženosť (2023)119 %
14,3 %Vysokávs 2022
ROE (2023)71.9 %
35,8 %Výbornévs 2022

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 183 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 24/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (167 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Silný rasttržby +183 % medziročne
Tržby
167 tis. €
+182,8 %vs. 2022
Trvalý rast
Čistý zisk
-51 tis. €
−128,8 %vs. 2022
Zhoršenie výsledku
Aktíva
369 tis. €
−20,2 %vs. 2022
Pokles aktív
Vlastné imanie
-71 tis. €
−256,4 %vs. 2022
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
24zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)-13,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť119 %
  • Kapitálová primeranosť-19,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (167 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
24/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -30.60
  • netIncome: -51 063
  • revenue: 166 856
  • prevNetIncome: -22 316
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -19.23
  • equity: -70 977
  • assets: 369 135
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 119.23
  • equity: -70 977
  • assets: 369 135
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 25.19
  • revenueYoY: 182.85
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.928
  • netMargin: -30.60
  • ebitda: 1 548
  • revenue: 166 856
Altman Z''-Score-1.23Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.38aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.70aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.02aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.17presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -13.83 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -13.83 % vs. predchádzajúce -4.82 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 119.23 % vs. predchádzajúce 104.30 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 0.13×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -30.60 % vs. predchádzajúca -37.83 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -19.23 % vs. predchádzajúca -4.30 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 183 % na 167 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -30.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 256 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby167 tis. €59 tis. €+182,8 %
EBITDA2 tis. €-22 tis. €+107,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)1 tis. €-19 tis. €+107,2 %
Čistý zisk-51 tis. €-22 tis. €−128,8 %
Aktíva369 tis. €463 tis. €−20,2 %
Vlastné imanie-71 tis. €-20 tis. €−256,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
3. 6. 2015
Sídlo
Moyzesova 36, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 3. 6. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby