the Software s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (256 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža11,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,0 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.019netIncome: 48.00revenue: 256 010prevNetIncome: 99 719
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.28equity: 105 267assets: 452 184
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.72equity: 105 267assets: 452 184
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 90.71revenueYoY: -26.88validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.02netMargin: 0.019ebitda: 28 220revenue: 256 010
Altman Z''-Score2.26Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.01 % vs. predchádzajúce 34.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.72 % vs. predchádzajúce 63.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.57× vs. predchádzajúce 1.21×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.02 % vs. predchádzajúca 28.48 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.28 % vs. predchádzajúca 36.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 27 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 256 tis. € | 350 tis. € | −26,9 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 129 tis. € | −78,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 116 tis. € | −78,1 % |
| Čistý zisk | 48 € | 100 tis. € | −100,0 % |
| Aktíva | 452 tis. € | 290 tis. € | +56,2 % |
| Vlastné imanie | 105 tis. € | 105 tis. € | +0,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2015
- Sídlo
- Bajzova 1432/3, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 11. 6. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.3%
- Cudzie zdroje76.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 256 tis. € | 452 tis. € | 105 tis. € | 28 tis. € | 48 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 350 tis. € | 290 tis. € | 105 tis. € | 129 tis. € | 100 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 179 tis. € | 139 tis. € | 62 tis. € | 45 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Mimoriadna | 103 tis. € | 60 tis. € | 27 tis. € | 4 tis. € | 375 € | EUR |
| 2020 | Mimoriadna | 62 tis. € | 78 tis. € | 27 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 54 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 47 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 9 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 824 € | 286 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -296 € | -316 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 12. 2020 → 16. 5. 2023
Námestie osloboditeľov 3B, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Zmena obchodného mena23. 3. 2017 → 30. 3. 2022
Financie.online SK s.r.o.
- Založenie spoločnosti11. 6. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 6. 2015 → 22. 3. 2017
ŠIROKÝ s.r.o.
- Zmena sídla11. 6. 2015 → 4. 12. 2020
Ruskov 246, Ruskov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 17. 5. 2023
- 2Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 5. 12. 2020
- 3Počítačové službyod 23. 3. 2017
- 4Vykonávanie činnosti podriadeného finančného agenta v sektore poistenia a zaistenia, kapitálového trhu, doplnkového dôchodkového sporenia, prijímania vkladov, poskytovania úverov a spotrebiteľských úverov a starobného dôchodkového sporeniaod 23. 3. 2017
- 5Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 6. 2015
- 6Vydavateľská činnosťod 11. 6. 2015
- 7Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 6. 2015
- 8Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 6. 2015
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 6. 2015
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 6. 2015
- 11Administratívne službyod 11. 6. 2015
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 6. 2015
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 6. 2015
- 14Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 6. 2015
- 15Reklamné a marketingové službyod 11. 6. 2015
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 11. 6. 2015
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 6. 2015
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 6. 2015
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 6. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48180343
- RÚZ ID
- 1596644
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat350 132 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Mimoriadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Mimoriadna
- 5. 12. 2020Zmena sídlaNámestie osloboditeľov 3B, Košice - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 15. 12. 2018Registrácia platcu DPHSK2120085539
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 23. 3. 2017Zmena obchodného mena→ Financie.online SK s.r.o.
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 11. 6. 2015Zmena obchodného mena→ ŠIROKÝ s.r.o.
- 11. 6. 2015Zmena sídlaRuskov 246, Ruskov