Maxx Energy, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 249 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (834 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)14,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)86,9 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.17netIncome: 18 099revenue: 834 212prevNetIncome: 17 596
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.40equity: 20 827assets: 126 968
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.60equity: 20 827assets: 126 968
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 106.91revenueYoY: 249.48validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.83netMargin: 2.17ebitda: 23 594revenue: 834 212
Altman Z''-Score1.16Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.25 % vs. predchádzajúce 24.98 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.60 % vs. predchádzajúce 96.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.57× vs. predchádzajúce 3.39×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.17 % vs. predchádzajúca 7.37 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.40 % vs. predchádzajúca 3.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +249 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 249 % na 834 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 14.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 834 tis. € | 239 tis. € | +249,5 % |
| EBITDA | 24 tis. € | 20 tis. € | +16,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 21 tis. € | 18 tis. € | +16,4 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 18 tis. € | +2,9 % |
| Aktíva | 127 tis. € | 70 tis. € | +80,3 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 3 tis. € | +663,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 6. 2015
- Sídlo
- Hviezdna 11/20, 94505, Komárno
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 2. 6. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.4%
- Cudzie zdroje83.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 834 tis. € | 127 tis. € | 21 tis. € | 24 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 239 tis. € | 70 tis. € | 3 tis. € | 20 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 21 tis. € | 66 tis. € | -15 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 86 tis. € | 59 tis. € | -23 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 743 tis. € | 65 tis. € | -19 tis. € | -45 tis. € | -46 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 756 tis. € | 379 tis. € | -6 tis. € | -33 tis. € | -33 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 894 tis. € | 362 tis. € | 26 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,4 mil. € | 329 tis. € | 23 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 733 tis. € | 186 tis. € | 16 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | 230 € | -322 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 6. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 6. 2015 → 23. 3. 2017
START PLUS, s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 24. 3. 2017
- 2Čistiace a upratovacie službyod 24. 3. 2017
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 3. 2017
- 4Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 24. 3. 2017
- 5Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 6. 2015
- 6Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 2. 6. 2015
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 2. 6. 2015
- 8Administratívne službyod 2. 6. 2015
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 6. 2015
- 10Reklamné a marketingové službyod 2. 6. 2015
- 11Prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 6. 2015
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 6. 2015
- 13Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 2. 6. 2015
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 6. 2015
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 6. 2015
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 6. 2015
- 17Počítačové službyod 2. 6. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48188433
- RÚZ ID
- 1591122
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 6. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 369 069 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 10. 3. 2017Registrácia platcu DPHSK2120082877
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 2. 6. 2015Zmena obchodného mena→ START PLUS, s.r.o.