Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PeMa - Tech, s.r.o. v konkurze

aktívna
Eszterházyovcov 1554/27, 92401, Galanta
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2020)4 tis. €
98,7 %vs 2019
Zisk (2020)-16 tis. €
81,2 %vs 2019
Vlastné imanie (2020)-80 tis. €
24,2 %vs 2019
Zadlženosť (2020)886 %
322,5 %Vysokávs 2019
ROE (2020)19.5 %
84,9 %Výbornévs 2019

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 99 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 0/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Pokles tržiebtržby -99 % medziročne
Tržby
4 tis. €
−98,7 %vs. 2019
Pokles tržieb
Čistý zisk
-16 tis. €
+81,2 %vs. 2019
Strata pretrváva
Aktíva
10 tis. €
−82,7 %vs. 2019
Pokles aktív
Vlastné imanie
-80 tis. €
−24,2 %vs. 2019
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
0zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2020)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-357,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-153,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť886 %
  • Kapitálová primeranosť-785,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
0/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -357.38
  • netIncome: -15 571
  • revenue: 4 357
  • prevNetIncome: -83 023
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -785.52
  • equity: -79 895
  • assets: 10 171
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 885.52
  • equity: -79 895
  • assets: 10 171
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -55.54
  • revenueYoY: -98.74
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -357.08
  • netMargin: -357.38
  • ebitda: -15 558
  • revenue: 4 357
Altman Z''-Score-50.77Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-15.46aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-25.64aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-8.74aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.93presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -153.09 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -153.09 % vs. predchádzajúce -141.44 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 885.52 % vs. predchádzajúce 209.58 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.43× vs. predchádzajúce 5.88×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -357.38 % vs. predchádzajúca -24.06 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -785.52 % vs. predchádzajúca -109.58 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 83 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 4357 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 99 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -357.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2020)
Položka20202019Zmena
Tržby4 tis. €345 tis. €−98,7 %
EBITDA-16 tis. €-77 tis. €+79,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-14 tis. €-69 tis. €+79,7 %
Čistý zisk-16 tis. €-83 tis. €+81,2 %
Aktíva10 tis. €59 tis. €−82,7 %
Vlastné imanie-80 tis. €-64 tis. €−24,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
30. 6. 2015
Sídlo
Eszterházyovcov 1554/27, 92401, Galanta
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 30. 6. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby