Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

sartex, s. r. o.

aktívna
182, 02712, Vitanová
bývalá registrácia podľa §7a, od 3. 8. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2023)29 tis. €
214,8 %vs 2022
Zisk (2023)3 tis. €
157,6 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)6 tis. €
131,9 %vs 2022
Zadlženosť (2023)53 %
26,9 %Strednávs 2022
ROE (2023)56.9 %
124,8 %Výbornévs 2022

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 215 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (29 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 11 %
Silný rasttržby +215 % medziročne
Tržby
29 tis. €
+214,8 %vs. 2022
Trvalý rast
Čistý zisk
3 tis. €
+157,6 %vs. 2022
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
12 tis. €
+36,9 %vs. 2022
Mierny rast
Vlastné imanie
6 tis. €
+131,9 %vs. 2022
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
70zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža13,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)26,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)56,9 %
  • Zadlženosť53 %
  • Kapitálová primeranosť47,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (29 tis. €), je zisková.
70/ 100Silná
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 10.83
  • netIncome: 3 157
  • revenue: 29 157
  • prevNetIncome: -5 480
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 47.27
  • equity: 5 550
  • assets: 11 740
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 52.73
  • equity: 5 550
  • assets: 11 740
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 2.55
  • revenueYoY: 214.77
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 13.79
  • netMargin: 10.83
  • ebitda: 4 021
  • revenue: 29 157
Altman Z''-Score3.98Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.93aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.15aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.96aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.94presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 26.89 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.89 % vs. predchádzajúce -63.90 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 52.73 % vs. predchádzajúce 72.10 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.48× vs. predchádzajúce 1.08×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.83 % vs. predchádzajúca -59.16 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.27 % vs. predchádzajúca 27.90 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 29157 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Tržby +215 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 215 % na 29 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 10.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Pozitívne

    ROA 26.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby29 tis. €9 tis. €+214,8 %
EBITDA4 tis. €-5 tis. €+179,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €-5 tis. €+179,9 %
Čistý zisk3 tis. €-5 tis. €+157,6 %
Aktíva12 tis. €9 tis. €+36,9 %
Vlastné imanie6 tis. €2 tis. €+131,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
7. 7. 2015
Sídlo
182, 02712, Vitanová
Štatutárny orgán
1 1 osoba (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
1 1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 7. 7. 2015Založenie spoločnosti
  • 25. 4. 2024Zmena sídla
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby