Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

European painting system s.r.o.

aktívna
Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
podľa §4, registrácia od 19. 11. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,2 mil. €
0,1 %vs 2023
Zisk (2024)68 tis. €
200,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)91 tis. €
44,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)82 %
9,6 %Vysokávs 2023
ROE (2024)73.9 %
437,7 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +0.1 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 55/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 82 % aktív
Ziskováčistá marža 6 %
Tržby
1,2 mil. €
+0,1 %vs. 2023
Čistý zisk
68 tis. €
+200,0 %vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
516 tis. €
−21,5 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
91 tis. €
−44,2 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
55zo 100
Stabilná

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža9,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)13,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)73,9 %
  • Zadlženosť82 %
  • Kapitálová primeranosť17,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
55/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 5.81
  • netIncome: 67 565
  • revenue: 1 161 971
  • prevNetIncome: 22 520
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 17.73
  • equity: 91 453
  • assets: 515 947
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 82.27
  • equity: 91 453
  • assets: 515 947
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 58.25
  • revenueYoY: 0.143
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 9.09
  • netMargin: 5.81
  • ebitda: 105 674
  • revenue: 1 161 971
Altman Z''-Score3.18Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.35aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.43aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.17aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.23presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 13.10 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.10 % vs. predchádzajúce 3.43 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 82.27 % vs. predchádzajúce 75.07 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.25× vs. predchádzajúce 1.76×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.81 % vs. predchádzajúca 1.94 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.73 % vs. predchádzajúca 24.93 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 5.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Pozitívne

    ROA 13.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,2 mil. €1,2 mil. €+0,1 %
EBITDA106 tis. €47 tis. €+125,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)95 tis. €42 tis. €+125,6 %
Čistý zisk68 tis. €23 tis. €+200,0 %
Aktíva516 tis. €658 tis. €−21,5 %
Vlastné imanie91 tis. €164 tis. €−44,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
18. 6. 2015
Sídlo
Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 18. 6. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby