BL INVESTING, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža81,6 %
- ROA (návratnosť aktív)7,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)121,1 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 31.24netIncome: 15 453revenue: 49 470prevNetIncome: 12 644
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.38equity: 12 756assets: 199 783
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.62equity: 12 756assets: 199 783
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.36revenueYoY: 1.48validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 81.65netMargin: 31.24ebitda: 40 392revenue: 49 470
Altman Z''-Score1.48Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.73 % vs. predchádzajúce 6.55 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.62 % vs. predchádzajúce 101.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.25× vs. predchádzajúce 0.25×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 31.24 % vs. predchádzajúca 25.94 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.38 % vs. predchádzajúca -1.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 121 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (12756 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 49470 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 31.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.31 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 81.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 49 tis. € | +1,5 % |
| EBITDA | 40 tis. € | 35 tis. € | +16,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 36 tis. € | 31 tis. € | +16,4 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 13 tis. € | +22,2 % |
| Aktíva | 200 tis. € | 193 tis. € | +3,4 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | -3 tis. € | +573,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 6. 2015
- Sídlo
- Podhájska ulica 714/2B, 91908, Boleráz
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 24. 6. 2015Založenie spoločnosti
- 6. 2. 2026Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.4%
- Cudzie zdroje93.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 200 tis. € | 13 tis. € | 40 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 49 tis. € | 193 tis. € | -3 tis. € | 35 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1 € | 202 tis. € | -15 tis. € | -11 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 48 tis. € | 206 tis. € | 162 € | 35 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 234 tis. € | -2 tis. € | — | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 230 tis. € | 3 tis. € | -61 € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 20 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -801 € | -885 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 18 tis. € | 20 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 10 tis. € | 12 tis. € | 260 € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 23 tis. € | 20 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena2. 2. 2022 → 10. 2. 2022
BL Bilding, s. r. o.
- Založenie spoločnosti24. 6. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena24. 6. 2015 → 1. 2. 2022
BL CARS s.r.o.
- Zmena sídla24. 6. 2015 → 10. 7. 2025
Boleráz 714, Boleráz
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 2. 2022
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 6. 2015
- 3Maloobchod a veľkoobchod s motorovými vozidlami, s ojazdenými motorovými vozidlami, s náhradnými dielmi pre motorové vozidlá, s autodoplnkami, s motocyklami a náhradnými dielmi pre motocykleod 24. 6. 2015
- 4Maloobchod a veľkoobchod s použitým tovaromod 24. 6. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48214477
- RÚZ ID
- 1596281
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 6. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 6. 2. 2026Registrácia platcu DPHSK2120089070
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat49 470 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 2. 2. 2022Zmena obchodného mena→ BL Bilding, s. r. o.
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 24. 6. 2015Zmena obchodného mena→ BL CARS s.r.o.
- 24. 6. 2015Zmena sídlaBoleráz 714, Boleráz