Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

KAMPULA s.r.o.

aktívna
Račianska 1578/88, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2016)3,0 mil. €
208×vs 2015
Zisk (2016)-1,1 mil. €
1479×vs 2015
Vlastné imanie (2016)-1,1 mil. €
189×vs 2015
Zadlženosť (2016)201 %
21×Vysokávs 2015
ROE (2016)100.5 %
688,2 %Výbornévs 2015

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 20751 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 14/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (3,0 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Silný rasttržby +20751 % medziročne
Tržby
3,0 mil. €
+208×vs. 2015
Trvalý rast
Čistý zisk
-1,1 mil. €
−1479×vs. 2015
Zhoršenie výsledku
Aktíva
1,1 mil. €
+168×vs. 2015
Mierny rast
Vlastné imanie
-1,1 mil. €
−189×vs. 2015
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
14zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2016)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-32,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-101,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť201 %
  • Kapitálová primeranosť-100,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (3,0 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
14/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -35.87
  • netIncome: -1 080 732
  • revenue: 3 013 109
  • prevNetIncome: 731.00
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -100.90
  • equity: -1 075 001
  • assets: 1 065 419
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 200.90
  • equity: -1 075 001
  • assets: 1 065 419
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 20 750,522
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -31.97
  • netMargin: -35.87
  • ebitda: -963 394
  • revenue: 3 013 109
Altman Z''-Score-10.98Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-1.99aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-3.30aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-5.17aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.53presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -101.44 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -101.44 % vs. predchádzajúce 11.61 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 200.90 % vs. predchádzajúce 8.99 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.83× vs. predchádzajúce 2.29×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -35.87 % vs. predchádzajúca 5.06 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -100.90 % vs. predchádzajúca 91.01 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +20751 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 20751 % na 3.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -35.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 20751 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2016)
Položka20162015Zmena
Tržby3,0 mil. €14 tis. €+208×
EBITDA-963 tis. €965 €−999×
Prevádzkový výsledok (EBIT)-867 tis. €869 €−999×
Čistý zisk-1,1 mil. €731 €−1479×
Aktíva1,1 mil. €6 tis. €+168×
Vlastné imanie-1,1 mil. €6 tis. €−189×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
30. 6. 2015
Sídlo
Račianska 1578/88, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 30. 6. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
  • 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby