Energetické systémy Slovensko a.s. v konkurze
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 503 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,5 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,6 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.731netIncome: 10 825revenue: 1 481 067prevNetIncome: 5 084
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.37equity: 37 859assets: 1 123 340
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.63equity: 37 859assets: 1 123 340
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 718.64revenueYoY: 503.26validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.02netMargin: 0.731ebitda: 29 930revenue: 1 481 067
Altman Z''-Score0.29Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.96 % vs. predchádzajúce 2.61 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.63 % vs. predchádzajúce 86.15 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.32× vs. predchádzajúce 1.26×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.73 % vs. predchádzajúca 2.07 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.37 % vs. predchádzajúca 13.85 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +503 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 503 % na 1.5 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 503 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,5 mil. € | 246 tis. € | +503,3 % |
| EBITDA | 30 tis. € | 8 tis. € | +284,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 27 tis. € | 7 tis. € | +284,1 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | 5 tis. € | +112,9 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 195 tis. € | +475,6 % |
| Vlastné imanie | 38 tis. € | 27 tis. € | +40,0 % |
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 17. 7. 2015
- Sídlo
- Vietnamská 53, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- —
- 17. 7. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.4%
- Cudzie zdroje96.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 1,5 mil. € | 1,1 mil. € | 38 tis. € | 30 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 246 tis. € | 195 tis. € | 27 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 22 tis. € | 24 tis. € | 22 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 6 tis. € | 15 tis. € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 7. 2015
akciová spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48216631
- RÚZ ID
- 1585280
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 7. 2015Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 481 067 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna