Zelená Dolina, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (614 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža12,7 %
- ROA (návratnosť aktív)32,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)92,5 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť34,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.01netIncome: 61 487revenue: 613 999prevNetIncome: 70 503
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.91equity: 66 487assets: 190 455
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.09equity: 66 487assets: 190 455
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.98revenueYoY: -8.56validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.68netMargin: 10.01ebitda: 77 832revenue: 613 999
Altman Z''-Score10.19Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 32.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.28 % vs. predchádzajúce 41.76 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.09 % vs. predchádzajúce 55.28 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.22× vs. predchádzajúce 3.98×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.01 % vs. predchádzajúca 10.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.91 % vs. predchádzajúca 44.72 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 9 % na 614 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 32.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 614 tis. € | 671 tis. € | −8,6 % |
| EBITDA | 78 tis. € | 90 tis. € | −13,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 70 tis. € | 81 tis. € | −13,7 % |
| Čistý zisk | 61 tis. € | 71 tis. € | −12,8 % |
| Aktíva | 190 tis. € | 169 tis. € | +12,8 % |
| Vlastné imanie | 66 tis. € | 76 tis. € | −11,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 9. 2015
- Sídlo
- Š. Moyzesa 1, 03401, Ružomberok
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 29. 9. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.9%
- Cudzie zdroje65.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 614 tis. € | 190 tis. € | 66 tis. € | 78 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 671 tis. € | 169 tis. € | 76 tis. € | 90 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 250 tis. € | 92 tis. € | 17 tis. € | 24 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 304 tis. € | 76 tis. € | 26 tis. € | 26 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 388 tis. € | 212 tis. € | 100 tis. € | 88 tis. € | 75 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 444 tis. € | 247 tis. € | 130 tis. € | 84 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 455 tis. € | 212 tis. € | 80 tis. € | 85 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 278 tis. € | 140 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 9. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla29. 9. 2015 → 3. 6. 2016
Hrabovská cesta 1679/31, Ružomberok
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Aplikácia prípravkov na ochranu rastlín alebo iných prípravkovod 25. 5. 2021
- 2Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 25. 5. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 5. 2021
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 5. 2021
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 5. 2021
- 6Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 25. 5. 2021
- 7Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení- elektrickýchod 25. 5. 2021
- 8Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 25. 5. 2021
- 9nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 4. 6. 2016
- 10poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 4. 6. 2016
- 11poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 4. 6. 2016
- 12odborná príprava v oblasti enviromentálneho manažérstva a audituod 4. 6. 2016
- 13podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 4. 6. 2016
- 14opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 4. 6. 2016
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 29. 9. 2015
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 9. 2015
- 17prieskum trhu a verejnej mienkyod 29. 9. 2015
- 18reklamné a marketingové službyod 29. 9. 2015
- 19informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 29. 9. 2015
- 20poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 29. 9. 2015
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 9. 2015
- 22prenájom hnuteľných vecíod 29. 9. 2015
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 9. 2015
- 24sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 29. 9. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48221074
- RÚZ ID
- 1627974
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 9. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat671 442 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2120140308
- 29. 9. 2015Zmena sídlaHrabovská cesta 1679/31, Ružomberok