ONICAL s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 114 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (324 tis. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)11,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,6 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.472netIncome: 1 529revenue: 323 631prevNetIncome: -47.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.01equity: 6 482assets: 12 962
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.99equity: 6 482assets: 12 962
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 114.45validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.700netMargin: 0.472ebitda: 2 267revenue: 323 631
Altman Z''-Score3.41Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.80 % vs. predchádzajúce -0.56 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.99 % vs. predchádzajúce 40.62 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 24.97× vs. predchádzajúce 18.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.47 % vs. predchádzajúca -0.03 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.01 % vs. predchádzajúca 59.38 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 114 % na 324 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 324 tis. € | 151 tis. € | +114,5 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 58 € | +38× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 52 € | +38× |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -47 € | +34× |
| Aktíva | 13 tis. € | 8 tis. € | +55,4 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 5 tis. € | +30,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 7. 2015
- Sídlo
- Kukučínova 19, 98601, Fiľakovo
- Štatutárny orgán
- —
- 15. 7. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.0%
- Cudzie zdroje50.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 324 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 151 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 58 € | -47 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 7. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48222976
- RÚZ ID
- 1599568
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 7. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat323 631 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna