Crumena s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 68 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (204 tis. €), je zisková.
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža7,6 %
- ROA (návratnosť aktív)14,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)51,5 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť28,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.76netIncome: 11 760revenue: 204 122prevNetIncome: 895.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.18equity: 22 821assets: 80 987
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.82equity: 22 821assets: 80 987
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.29revenueYoY: 68.46validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.63netMargin: 5.76ebitda: 15 577revenue: 204 122
Altman Z''-Score1.42Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.55 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.52 % vs. predchádzajúce 1.25 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.82 % vs. predchádzajúce 84.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.52× vs. predchádzajúce 1.69×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.76 % vs. predchádzajúca 0.74 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.18 % vs. predchádzajúca 15.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 68 % na 204 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 14.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 204 tis. € | 121 tis. € | +68,5 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 5 tis. € | +203,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 5 tis. € | +203,9 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 895 € | +12× |
| Aktíva | 81 tis. € | 72 tis. € | +13,0 % |
| Vlastné imanie | 23 tis. € | 11 tis. € | +106,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 7. 2015
- Sídlo
- Priemyselná 6734/6734, 92901, Dunajská Streda
- Štatutárny orgán
- —
- 8. 7. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.2%
- Cudzie zdroje71.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 204 tis. € | 81 tis. € | 23 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 121 tis. € | 72 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 895 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 98 tis. € | 59 tis. € | 1 tis. € | -6 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 116 tis. € | 56 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 443 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 42 tis. € | 21 tis. € | -15 tis. € | -25 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 23 tis. € | 28 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 24 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 21 tis. € | 21 tis. € | 5 tis. € | 44 € | 15 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 7. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48224588
- RÚZ ID
- 1600309
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 7. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat204 122 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 3. 2017Registrácia platcu DPHSK2120094746
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna