Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Great Traders spol. s r.o.

aktívna
Račianska 88 B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
bývalá registrácia podľa §7a, od 2. 11. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2018)47 tis. €
2,3 %vs 2017
Zisk (2018)2 tis. €
42,6 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)26 tis. €
241,7 %vs 2017
Zadlženosť (2018)3 %
68,8 %Nízkavs 2017
ROE (2018)6.5 %
83,2 %Dobrévs 2017

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -2.3 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 76/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (47 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 97 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 3 % aktív
Tržby
47 tis. €
−2,3 %vs. 2017
Pokles tržieb
Čistý zisk
2 tis. €
−42,6 %vs. 2017
Zhoršenie výsledku
Aktíva
27 tis. €
+220,3 %vs. 2017
Mierny rast
Vlastné imanie
26 tis. €
+241,7 %vs. 2017
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
76zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)6,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)6,5 %
  • Zadlženosť3 %
  • Kapitálová primeranosť97,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (47 tis. €).
76/ 100Silná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 3.63
  • netIncome: 1 716
  • revenue: 47 250
  • prevNetIncome: 2 989
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 97.24
  • equity: 26 350
  • assets: 27 099
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 2.76
  • equity: 26 350
  • assets: 27 099
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 34.71
  • revenueYoY: -2.28
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.92
  • netMargin: 3.63
  • ebitda: 1 850
  • revenue: 47 250
Altman Z''-Score39.92Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.91aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.68aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.39aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0536.94presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 6.33 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.33 % vs. predchádzajúce 35.33 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 2.76 % vs. predchádzajúce 8.85 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.74× vs. predchádzajúce 5.71×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.63 % vs. predchádzajúca 6.18 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.24 % vs. predchádzajúca 91.15 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 47250 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 3.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 242 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby47 tis. €48 tis. €−2,3 %
EBITDA2 tis. €3 tis. €−40,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €3 tis. €−40,6 %
Čistý zisk2 tis. €3 tis. €−42,6 %
Aktíva27 tis. €8 tis. €+220,3 %
Vlastné imanie26 tis. €8 tis. €+241,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 7. 2015
Sídlo
Račianska 88 B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 7. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby