Wurczell Zámočníctvo s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 44 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (111 tis. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,1 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.085netIncome: 95.00revenue: 111 161prevNetIncome: 5 920
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.22equity: 92 779assets: 188 513
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.78equity: 92 779assets: 188 513
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.810revenueYoY: -43.67validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.96netMargin: 0.085ebitda: 2 184revenue: 111 161
Altman Z''-Score4.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.05 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.05 % vs. predchádzajúce 2.95 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.78 % vs. predchádzajúce 53.74 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.59× vs. predchádzajúce 0.98×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.09 % vs. predchádzajúca 3.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.22 % vs. predchádzajúca 46.26 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 44 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 111 tis. € | 197 tis. € | −43,7 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 31 tis. € | −93,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 28 tis. € | −93,0 % |
| Čistý zisk | 95 € | 6 tis. € | −98,4 % |
| Aktíva | 189 tis. € | 200 tis. € | −5,9 % |
| Vlastné imanie | 93 tis. € | 93 tis. € | +0,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 7. 2015
- Sídlo
- Kráľovičove Kračany 1, 93003, Kráľovičove Kračany
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 8. 7. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.2%
- Cudzie zdroje50.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 111 tis. € | 189 tis. € | 93 tis. € | 2 tis. € | 95 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 197 tis. € | 200 tis. € | 93 tis. € | 31 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 176 tis. € | 212 tis. € | 87 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 161 tis. € | 199 tis. € | 83 tis. € | 25 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 378 tis. € | 197 tis. € | 65 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 128 tis. € | 126 tis. € | 45 tis. € | 2 tis. € | -486 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 260 tis. € | 90 tis. € | 45 tis. € | 38 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 261 tis. € | 108 tis. € | 53 tis. € | 28 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 277 tis. € | 110 tis. € | 36 tis. € | 31 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 103 tis. € | 74 tis. € | 13 tis. € | 13 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 7. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 8. 7. 2015
- 2Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 8. 7. 2015
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 7. 2015
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 7. 2015
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 7. 2015
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 7. 2015
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 8. 7. 2015
- 8Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 8. 7. 2015
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 7. 2015
- 10Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 8. 7. 2015
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 8. 7. 2015
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 7. 2015
- 13Administratívne službyod 8. 7. 2015
- 14Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 7. 2015
- 15Čistiace a upratovacie službyod 8. 7. 2015
- 16Reklamné a marketingové službyod 8. 7. 2015
- 17Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 8. 7. 2015
- 18Verejné obstarávanieod 8. 7. 2015
- 19Zámočníctvood 8. 7. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48230944
- RÚZ ID
- 1599056
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 7. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat377 515 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 21. 9. 2015Registrácia platcu DPHSK2120098387