Roman Krchnák s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (303 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža15,9 %
- ROA (návratnosť aktív)23,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,2 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.19netIncome: 39 935revenue: 302 737prevNetIncome: 66 480
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.38equity: 132 034assets: 168 460
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.62equity: 132 034assets: 168 460
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.00revenueYoY: -15.35validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.91netMargin: 13.19ebitda: 48 163revenue: 302 737
Altman Z''-Score9.92Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.71 % vs. predchádzajúce 39.72 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.62 % vs. predchádzajúce 44.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.80× vs. predchádzajúce 2.14×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.19 % vs. predchádzajúca 18.59 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.38 % vs. predchádzajúca 55.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 303 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 23.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 303 tis. € | 358 tis. € | −15,4 % |
| EBITDA | 48 tis. € | 81 tis. € | −40,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 43 tis. € | 73 tis. € | −40,3 % |
| Čistý zisk | 40 tis. € | 66 tis. € | −39,9 % |
| Aktíva | 168 tis. € | 167 tis. € | +0,6 % |
| Vlastné imanie | 132 tis. € | 92 tis. € | +43,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 8. 2015
- Sídlo
- Furdekova 6, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 13. 8. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.4%
- Cudzie zdroje21.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 303 tis. € | 168 tis. € | 132 tis. € | 48 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 358 tis. € | 167 tis. € | 92 tis. € | 81 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 275 tis. € | 106 tis. € | 26 tis. € | -18 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 253 tis. € | 125 tis. € | 44 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 285 tis. € | 147 tis. € | 82 tis. € | 22 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 305 tis. € | 156 tis. € | 64 tis. € | 28 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 378 tis. € | 145 tis. € | 44 tis. € | 35 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 188 tis. € | 88 tis. € | 25 tis. € | 26 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -125 € | -605 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -388 € | -388 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 8. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 8. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 8. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 8. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 8. 2015
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 8. 2015
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 13. 8. 2015
- 7Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 13. 8. 2015
- 8Administratívne službyod 13. 8. 2015
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 8. 2015
- 10Faktoring a forfaitingod 13. 8. 2015
- 11Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 13. 8. 2015
- 12Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 13. 8. 2015
- 13Finančný leasingod 13. 8. 2015
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 8. 2015
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 8. 2015
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 8. 2015
- 17Stavebné cenárstvood 13. 8. 2015
- 18Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 8. 2015
- 19Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 13. 8. 2015
- 20Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 13. 8. 2015
- 21Čistiace a upratovacie službyod 13. 8. 2015
- 22Počítačové službyod 13. 8. 2015
- 23Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 8. 2015
- 24Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 8. 2015
- 25Reklamné a marketingové službyod 13. 8. 2015
- 26Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 13. 8. 2015
- 27Prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 8. 2015
- 28Verejné obstarávanieod 13. 8. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48237221
- RÚZ ID
- 1605251
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 8. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat377 851 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2120125370
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna