Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MD KOALA, s.r.o.

aktívna
Okružná 181/9, 99102, Dolná Strehová
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2022)80 tis. €
27,1 %vs 2021
Zisk (2022)-72 tis. €
3,7 %vs 2021
Vlastné imanie (2022)-406 tis. €
21,6 %vs 2021
Zadlženosť (2022)
ROE (2022)17.8 %
20,8 %Výbornévs 2021

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 27 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 30/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (80 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný rasttržby +27 % medziročne
Tržby
80 tis. €
+27,1 %vs. 2021
Trvalý rast
Čistý zisk
-72 tis. €
+3,7 %vs. 2021
Strata pretrváva
Aktíva
-1 tis. €
−104,0 %vs. 2021
Pokles aktív
Vlastné imanie
-406 tis. €
−21,6 %vs. 2021
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
30zo 100
Slabá

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-72,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť
  • Kapitálová primeranosť

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (80 tis. €), je dlhodobo stratová.
30/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -90.65
  • netIncome: -72 212
  • revenue: 79 657
  • prevNetIncome: -74 961
Kapitál10 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio:
  • equity: -406 131
  • assets: -1 269
Zadlženosť10 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio:
  • equity: -406 131
  • assets: -1 269
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 24.80
  • revenueYoY: 27.08
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -72.06
  • netMargin: -90.65
  • ebitda: -57 400
  • revenue: 79 657
Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.
    nedostupné
  • ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -90.65 % vs. predchádzajúca -119.59 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 104 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 27 % na 80 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -90.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 32004 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 5690.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby80 tis. €63 tis. €+27,1 %
EBITDA-57 tis. €-69 tis. €+16,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-52 tis. €-62 tis. €+16,7 %
Čistý zisk-72 tis. €-75 tis. €+3,7 %
Aktíva-1 tis. €32 tis. €−104,0 %
Vlastné imanie-406 tis. €-334 tis. €−21,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 8. 2015
Sídlo
Okružná 181/9, 99102, Dolná Strehová
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 8. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby