La Pausa s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (1 tis. €).
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža1,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,1 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť86,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.652netIncome: 7.00revenue: 1 073prevNetIncome: 465.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.66equity: 7 262assets: 8 380
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.34equity: 7 262assets: 8 380
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 15.08revenueYoY: 18.04validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.03netMargin: 0.652ebitda: 11.00revenue: 1 073
Altman Z''-Score9.41Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.88 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.82 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.08 % vs. predchádzajúce 5.55 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.34 % vs. predchádzajúce 13.35 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.65 % vs. predchádzajúca 51.16 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.66 % vs. predchádzajúca 86.65 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1073 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 1073 € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1 tis. € | 909 € | +18,0 % |
| EBITDA | 11 € | 590 € | −98,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 € | 531 € | −98,1 % |
| Čistý zisk | 7 € | 465 € | −98,5 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 8 tis. € | +0,1 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 7 tis. € | +0,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 7. 2015
- Sídlo
- Čermeľská cesta 47A, 04001, Košice - mestská časť Sever
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 31. 7. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.7%
- Cudzie zdroje13.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 1 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 11 € | 7 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 909 € | 8 tis. € | 7 tis. € | 590 € | 465 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 704 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 478 € | -47 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -32 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 7. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 7. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 31. 7. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 31. 7. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 31. 7. 2015
- 5Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 31. 7. 2015
- 6Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 31. 7. 2015
- 7Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 31. 7. 2015
- 8Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 31. 7. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48238929
- RÚZ ID
- 1600574
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 7. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat3 699 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna