JASTRO-SK s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
zadlženosť je vysoká.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,7 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť14,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť10 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: —netIncome: 35 132revenue: —prevNetIncome: 36 974
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.03equity: 178 566assets: 1 272 816
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.97equity: 178 566assets: 1 272 816
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 40.17revenueYoY: —validHistoryYears: 8.00
Efektivita10 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: 130 571revenue: —
Altman Z''-Score2.15Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.76 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.76 % vs. predchádzajúce 2.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.97 % vs. predchádzajúce 83.92 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.03 % vs. predchádzajúca 16.08 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | — | — |
| EBITDA | 131 tis. € | 142 tis. € | −7,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 118 tis. € | 128 tis. € | −7,9 % |
| Čistý zisk | 35 tis. € | 37 tis. € | −5,0 % |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 1,3 mil. € | −3,4 % |
| Vlastné imanie | 179 tis. € | 212 tis. € | −15,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 8. 2015
- Sídlo
- Medzany 422, 08221, Medzany
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 8. 8. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.0%
- Cudzie zdroje86.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | — | 1,3 mil. € | 179 tis. € | 131 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | — | 1,3 mil. € | 212 tis. € | 142 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 851 tis. € | 513 tis. € | 218 tis. € | 34 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 862 tis. € | 382 tis. € | 209 tis. € | 89 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 661 tis. € | 383 tis. € | 162 tis. € | 119 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 514 tis. € | 293 tis. € | 141 tis. € | 48 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 557 tis. € | 352 tis. € | 135 tis. € | 76 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 422 tis. € | 284 tis. € | 107 tis. € | 71 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 234 tis. € | 246 tis. € | 56 tis. € | 69 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 80 tis. € | 76 tis. € | 4 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 8. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla8. 8. 2015 → 2. 12. 2021
Jarovnice 288, Jarovnice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 6. 2018
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 6. 6. 2018
- 3Kovoobrábanieod 14. 3. 2017
- 4Nástrojárstvood 14. 3. 2017
- 5Výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 8. 8. 2015
- 6Výroba zdvíhacích a manipulačných zariadeníod 8. 8. 2015
- 7Výroba chladiacich, ventilačných a filtračných zariadeníod 8. 8. 2015
- 8Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 8. 8. 2015
- 9Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 8. 8. 2015
- 10Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 8. 8. 2015
- 11Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 8. 8. 2015
- 12Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 8. 8. 2015
- 13Výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických a fotografických prístrojov a zariadeníod 8. 8. 2015
- 14Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 8. 8. 2015
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 8. 2015
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 8. 2015
- 17Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 8. 8. 2015
- 18Zhotovovanie mozaikových obrazov z rozličných materiálov podľa predložených návrhovod 8. 8. 2015
- 19Stavebné cenárstvood 8. 8. 2015
- 20Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 8. 2015
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 8. 2015
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 8. 2015
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 8. 2015
- 24Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 8. 2015
- 25Vykonávanie odťahovej službyod 8. 8. 2015
- 26Sťahovacie službyod 8. 8. 2015
- 27Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 8. 8. 2015
- 28Služby verejných nosičov a poslovod 8. 8. 2015
- 29Kuriérske službyod 8. 8. 2015
- 30Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 8. 2015
- 31Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 8. 8. 2015
- 32Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 8. 8. 2015
- 33Výroba radiátorov a kotlov ústredného kúrenia, pecí a horákovod 8. 8. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48262471
- RÚZ ID
- 1598398
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 8. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat862 307 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 4. 11. 2015Registrácia platcu DPHSK2120108881
- 8. 8. 2015Zmena sídlaJarovnice 288, Jarovnice