Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ramic s. r. o.

aktívna
8. mája 490/1, 08901, Svidník
podľa §4, registrácia od 10. 2. 2016spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)34 tis. €
44,9 %vs 2024
Zisk (2025)-7 tis. €
214,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)12 tis. €
35,3 %vs 2024
Zadlženosť (2025)3 %
47,2 %Nízkavs 2024
ROE (2025)-54.5 %
276,1 %Stratavs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 45 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 50/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (34 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 97 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 3 % aktív
Tržby
34 tis. €
+44,9 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
-7 tis. €
−214,0 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
12 tis. €
−36,9 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
12 tis. €
−35,3 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
50zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-18,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-53,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-54,5 %
  • Zadlženosť3 %
  • Kapitálová primeranosť97,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (34 tis. €), je dlhodobo stratová.
50/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -19.38
  • netIncome: -6 590
  • revenue: 34 011
  • prevNetIncome: 5 783
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 97.26
  • equity: 12 091
  • assets: 12 431
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 2.74
  • equity: 12 091
  • assets: 12 431
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 10.14
  • revenueYoY: 44.89
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -18.13
  • netMargin: -19.38
  • ebitda: -6 166
  • revenue: 34 011
Altman Z''-Score39.44Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.91aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.263.02aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.83aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0537.34presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -53.01 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -53.01 % vs. predchádzajúce 29.35 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 2.74 % vs. predchádzajúce 5.18 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.74× vs. predchádzajúce 1.19×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -19.38 % vs. predchádzajúca 24.64 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.26 % vs. predchádzajúca 94.82 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 37 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 34011 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 45 % na 34 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -19.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+45 %), ale aktíva klesajú (-37 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby34 tis. €23 tis. €+44,9 %
EBITDA-6 tis. €7 tis. €−189,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-6 tis. €6 tis. €−189,5 %
Čistý zisk-7 tis. €6 tis. €−214,0 %
Aktíva12 tis. €20 tis. €−36,9 %
Vlastné imanie12 tis. €19 tis. €−35,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
19. 9. 2015
Sídlo
8. mája 490/1, 08901, Svidník
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 19. 9. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby