Folcom s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 53534 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,5 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.484netIncome: 6 788revenue: 1 402 539prevNetIncome: 241.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.611equity: 12 004assets: 1 965 991
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.39equity: 12 004assets: 1 965 991
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4 089,711revenueYoY: 53 534,379validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.696netMargin: 0.484ebitda: 9 763revenue: 1 402 539
Altman Z''-Score0.06Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.35 % vs. predchádzajúce 3.55 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.39 % vs. predchádzajúce 23.25 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.71× vs. predchádzajúce 0.38×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.48 % vs. predchádzajúca 9.22 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.61 % vs. predchádzajúca 76.75 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +53534 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 53534 % na 1.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 2615 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,4 mil. € | 3 tis. € | +535× |
| EBITDA | 10 tis. € | 1 tis. € | +685,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 1 tis. € | +685,4 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 241 € | +27× |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 7 tis. € | +288× |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 5 tis. € | +130,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 9. 2015
- Sídlo
- Štefánikova 812, 02001, Púchov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 30. 9. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.6%
- Cudzie zdroje99.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 1,4 mil. € | 2,0 mil. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 241 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 799 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -21 € | -25 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 9. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 9. 2015 → 3. 3. 2016
Nám. sv. Františka 14/A, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48324591
- RÚZ ID
- 1605822
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 9. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat1 402 539 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 30. 9. 2015Zmena sídlaNám. sv. Františka 14/A, Bratislava