Somebody & Somebody, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (14 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža96,0 %
- ROA (návratnosť aktív)4,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,5 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 86.62netIncome: 11 696revenue: 13 503prevNetIncome: 26 175
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.45equity: 258 908assets: 260 335
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.548equity: 258 908assets: 260 335
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -13.97revenueYoY: -62.27validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 95.96netMargin: 86.62ebitda: 12 957revenue: 13 503
Altman Z''-Score195.92Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 190.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.49 % vs. predchádzajúce 10.39 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.55 % vs. predchádzajúce 1.83 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.05× vs. predchádzajúce 0.14×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 86.62 % vs. predchádzajúca 73.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.45 % vs. predchádzajúca 98.17 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 13503 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 62 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 86.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.87 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 96.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 14 tis. € | 36 tis. € | −62,3 % |
| EBITDA | 13 tis. € | 31 tis. € | −58,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | 28 tis. € | −58,0 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 26 tis. € | −55,3 % |
| Aktíva | 260 tis. € | 252 tis. € | +3,4 % |
| Vlastné imanie | 259 tis. € | 247 tis. € | +4,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 10. 2015
- Sídlo
- Mlynarovičova 6, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 6. 10. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.5%
- Cudzie zdroje0.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 14 tis. € | 260 tis. € | 259 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 36 tis. € | 252 tis. € | 247 tis. € | 31 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 24 tis. € | 224 tis. € | 221 tis. € | 17 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 25 tis. € | 207 tis. € | 206 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 20 tis. € | 189 tis. € | 189 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 77 tis. € | 184 tis. € | 174 tis. € | 60 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 38 tis. € | 124 tis. € | 123 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 91 tis. € | 112 tis. € | 106 tis. € | 69 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 70 tis. € | 56 tis. € | 52 tis. € | 40 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 52 tis. € | 25 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 10. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 10. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 10. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 10. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 10. 2015
- 5Skladovanieod 6. 10. 2015
- 6Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 6. 10. 2015
- 7Počítačové službyod 6. 10. 2015
- 8Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 10. 2015
- 9Vydavateľská činnosťod 6. 10. 2015
- 10Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 6. 10. 2015
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 10. 2015
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 6. 10. 2015
- 13Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 6. 10. 2015
- 14Administratívne službyod 6. 10. 2015
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 10. 2015
- 16Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 10. 2015
- 17Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných podujatíod 6. 10. 2015
- 18Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 10. 2015
- 19Prevádzkovanie športových zariadeníod 6. 10. 2015
- 20Reklamné a marketingové službyod 6. 10. 2015
- 21Prieskum trhu a verejnej mienkyod 6. 10. 2015
- 22Fotografické službyod 6. 10. 2015
- 23Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 6. 10. 2015
- 24Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 6. 10. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48325066
- RÚZ ID
- 1606952
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 10. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat90 889 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna