Hasada s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (704 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža35,4 %
- ROA (návratnosť aktív)10,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,8 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť49,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 23.45netIncome: 165 002revenue: 703 707prevNetIncome: 135 111
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.60equity: 794 333assets: 1 601 578
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.40equity: 794 333assets: 1 601 578
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.68revenueYoY: 37.57validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 35.35netMargin: 23.45ebitda: 248 789revenue: 703 707
Altman Z''-Score4.80Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.89 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.30 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.30 % vs. predchádzajúce 8.65 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.40 % vs. predchádzajúce 50.05 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.33×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 23.45 % vs. predchádzajúca 26.41 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.60 % vs. predchádzajúca 49.95 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 38 % na 704 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 23.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 35.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 50 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 704 tis. € | 512 tis. € | +37,6 % |
| EBITDA | 249 tis. € | 211 tis. € | +17,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 224 tis. € | 190 tis. € | +17,9 % |
| Čistý zisk | 165 tis. € | 135 tis. € | +22,1 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,6 mil. € | +2,5 % |
| Vlastné imanie | 794 tis. € | 780 tis. € | +1,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 10. 2015
- Sídlo
- Borovicová 10, 97405, Banská Bystrica
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 14. 10. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.6%
- Cudzie zdroje50.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 704 tis. € | 1,6 mil. € | 794 tis. € | 249 tis. € | 165 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 512 tis. € | 1,6 mil. € | 780 tis. € | 211 tis. € | 135 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 362 tis. € | 1,2 mil. € | 645 tis. € | 138 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 265 tis. € | 670 tis. € | 557 tis. € | 153 tis. € | 122 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 263 tis. € | 593 tis. € | 435 tis. € | 164 tis. € | 129 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 217 tis. € | 429 tis. € | 306 tis. € | 24 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 397 tis. € | 337 tis. € | 289 tis. € | 152 tis. € | 118 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 371 tis. € | 298 tis. € | 171 tis. € | 157 tis. € | 122 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 59 tis. € | 72 tis. € | 49 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 59 tis. € | 47 tis. € | 40 tis. € | 37 tis. € | 29 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 10. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 10. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 10. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 10. 2015
- 4Počítačové službyod 14. 10. 2015
- 5Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 10. 2015
- 6Vydavateľská činnosťod 14. 10. 2015
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 10. 2015
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 14. 10. 2015
- 9Administratívne službyod 14. 10. 2015
- 10Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 10. 2015
- 11Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 14. 10. 2015
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 10. 2015
- 13Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 10. 2015
- 14Reklamné a marketingové službyod 14. 10. 2015
- 15Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 14. 10. 2015
- 16Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 14. 10. 2015
- 17Prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 10. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50002279
- RÚZ ID
- 1611981
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 10. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat703 707 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 20. 12. 2017Registrácia platcu DPHSK2120140187
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna