Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Stavebná spol. s r. o.

aktívna
Strojnícka 97, 82105, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2021)77 tis. €
33,1 %vs 2019
Zisk (2021)2 tis. €
18,1 %vs 2019
Vlastné imanie (2021)2 tis. €
79,0 %vs 2019
Zadlženosť (2021)
ROE (2021)100.0 %
290,4 %Výbornévs 2019

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 33 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 34/100

Profil firmy vykazuje viacero priemerných až slabých ukazovateľov.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (77 tis. €).

Silný rasttržby +33 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 12. 2015
Sídlo
Strojnícka 97, 82105, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2021)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)
  • ROE (návratnosť vlastného imania)100,0 %
  • Zadlženosť
  • Kapitálová primeranosť

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (77 tis. €).
34/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.94
  • netIncome: 2 256
  • revenue: 76 700
  • prevNetIncome: 2 754
Kapitál10 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio:
  • equity: 2 257
  • assets: -17 351
Zadlženosť10 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio:
  • equity: 2 257
  • assets: -17 351
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 2.50
  • revenueYoY: 33.06
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.78
  • netMargin: 2.94
  • ebitda: 2 898
  • revenue: 76 700
Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.
    nedostupné
  • ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.94 % vs. predchádzajúca 4.78 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 220 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 77 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 220 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2021)
Položka20212019Zmena
Tržby77 tis. €58 tis. €+33,1 %
EBITDA3 tis. €3 tis. €−2,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €3 tis. €−2,4 %
Čistý zisk2 tis. €3 tis. €−18,1 %
Aktíva-17 tis. €14 tis. €−219,8 %
Vlastné imanie2 tis. €11 tis. €−79,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 12. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
  • 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby