KONSTRUKTIVA development s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (208 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža43,8 %
- ROA (návratnosť aktív)2,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,1 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť18,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 32.15netIncome: 66 897revenue: 208 070prevNetIncome: 19 965
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.13equity: 509 752assets: 2 812 149
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.87equity: 509 752assets: 2 812 149
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 44.24revenueYoY: -18.70validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 43.83netMargin: 32.15ebitda: 91 191revenue: 208 070
Altman Z''-Score0.92Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.36 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.38 % vs. predchádzajúce 2.15 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.87 % vs. predchádzajúce 52.23 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.07× vs. predchádzajúce 0.28×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 32.15 % vs. predchádzajúca 7.80 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.13 % vs. predchádzajúca 47.77 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 19 % na 208 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 32.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.32 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 43.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 208 tis. € | 256 tis. € | −18,7 % |
| EBITDA | 91 tis. € | 49 tis. € | +85,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 82 tis. € | 44 tis. € | +85,3 % |
| Čistý zisk | 67 tis. € | 20 tis. € | +235,1 % |
| Aktíva | 2,8 mil. € | 927 tis. € | +203,3 % |
| Vlastné imanie | 510 tis. € | 443 tis. € | +15,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 10. 2015
- Sídlo
- Pod Urpínom 28, 97401, Banská Bystrica
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 20. 10. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.1%
- Cudzie zdroje81.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 208 tis. € | 2,8 mil. € | 510 tis. € | 91 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 256 tis. € | 927 tis. € | 443 tis. € | 49 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 158 tis. € | 570 tis. € | 423 tis. € | 26 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 58 tis. € | 355 tis. € | 402 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 21 tis. € | 394 tis. € | 393 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 36 tis. € | 423 tis. € | 13 tis. € | -785 € | -875 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 21 tis. € | 451 tis. € | 14 tis. € | 1 tis. € | 970 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 281 tis. € | 471 tis. € | 13 tis. € | 217 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 5 tis. € | 214 tis. € | 214 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 223 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 10. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 10. 2015 → 15. 1. 2018
Rudlovská cesta 2, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1vykonávanie činností uvedených v § 2 písm. b), c), d), e) a a § 3 písm. a) zákona SNR č. 51/1988 Zb. o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe v znení neskorších predpisov; - otvárka, príprava a dobývanie výhradných ložísk, - zriaďovanie, zabezpečovanie a likvidácia banských diel a lomov, - úprava a zušľachťovanie nerastov vykonávané v súvislosti s ich dobývaním, - zriaďovanie a prevádzka odvalov, výsypiek a odkalísk pri činnostiach uvedených vyššie, - dobývanie ložísk nevyhradených nerastov vrátane úpravy a zušľachťovania nerastov vykonávaných v súvislosti s ich dobývaním, zabezpečenie a likvidácia lomov okrem vyhľadávania a prieskumu ložísk nevyhradených nerastovod 3. 2. 2026
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 10. 2015
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 10. 2015
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 10. 2015
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 10. 2015
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti stavebníctvaod 20. 10. 2015
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 10. 2015
- 8prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 10. 2015
- 9dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 10. 2015
- 10prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 10. 2015
- 11reklamné a marketingové službyod 20. 10. 2015
- 12prenájom hnuteľných vecíod 20. 10. 2015
- 13prenájom dopravných prostriedkov (pozemných, vodných, vzdušných)od 20. 10. 2015
- 14prenájom strojov a zariadeníod 20. 10. 2015
- 15uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 10. 2015
- 16príprava a vypracovanie technických návrhov, grafické a kresličské práceod 20. 10. 2015
- 17čistenie kanalizačných systémovod 20. 10. 2015
- 18diagnostika kanalizačných potrubíod 20. 10. 2015
- 19nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 10. 2015
- 20výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 20. 10. 2015
- 21výroba štrku z prírodného kameňa, drvenie kamenivaod 20. 10. 2015
- 22paletovanie prírodného kameňaod 20. 10. 2015
- 23prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 10. 2015
- 24správa bytového a nebytového fonduod 20. 10. 2015
- 25údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 20. 10. 2015
- 26výroba bytových doplnkovod 20. 10. 2015
- 27výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 20. 10. 2015
- 28inžinierska činnosťod 20. 10. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50016164
- RÚZ ID
- 1605873
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 10. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 4. 2019Registrácia platcu DPHSK2120142948
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat281 300 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 10. 2015Zmena sídlaRudlovská cesta 2, Banská Bystrica