Hain mont s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 971 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje významné tržby (6,4 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža0,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,4 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.263netIncome: 16 910revenue: 6 434 016prevNetIncome: 18 074
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.90equity: 57 595assets: 1 476 993
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.10equity: 57 595assets: 1 476 993
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 292.40revenueYoY: 970.66validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.344netMargin: 0.263ebitda: 22 162revenue: 6 434 016
Altman Z''-Score0.29Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.14 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.14 % vs. predchádzajúce 3.63 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.10 % vs. predchádzajúce 91.94 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.36× vs. predchádzajúce 1.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.26 % vs. predchádzajúca 3.01 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.90 % vs. predchádzajúca 8.06 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +971 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 971 % na 6.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 971 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6,4 mil. € | 601 tis. € | +970,7 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 23 tis. € | −3,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 21 tis. € | −3,4 % |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 18 tis. € | −6,4 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 498 tis. € | +196,8 % |
| Vlastné imanie | 58 tis. € | 40 tis. € | +43,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 11. 2015
- Sídlo
- Račianska 88/B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 14. 11. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.9%
- Cudzie zdroje96.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 6,4 mil. € | 1,5 mil. € | 58 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 601 tis. € | 498 tis. € | 40 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 23 tis. € | 17 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 378 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 33 tis. € | 22 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 27 tis. € | 24 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 420 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -686 € | -686 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena21. 5. 2020 → 13. 10. 2023
DAILY JOB, s. r. o.
- Založenie spoločnosti14. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 11. 2015 → 20. 5. 2020
POLYMEGRAN SK, s. r. o.
- Zmena sídla14. 11. 2015 → 10. 1. 2018
29. augusta 19, Bratislava - mestská časť Staré mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 21. 5. 2020
- 2Textilná výrobaod 21. 5. 2020
- 3Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 21. 5. 2020
- 4Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastuod 21. 5. 2020
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérovod 21. 5. 2020
- 6Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 21. 5. 2020
- 7Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 21. 5. 2020
- 8Dizajnérske činnostiod 18. 1. 2017
- 9Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 18. 1. 2017
- 10Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 18. 1. 2017
- 11Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 18. 1. 2017
- 12Čistenie kanalizačných systémovod 18. 1. 2017
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 1. 2017
- 14Skladovanie a uskladňovanieod 18. 1. 2017
- 15Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 18. 1. 2017
- 16Činnosť informačných kanceláriíod 18. 1. 2017
- 17Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 14. 11. 2015
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 11. 2015
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 11. 2015
- 20Čistiace a upratovacie službyod 14. 11. 2015
- 21Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 11. 2015
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 11. 2015
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 11. 2015
- 24Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 11. 2015
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 11. 2015
- 26Sťahovacie službyod 14. 11. 2015
- 27Reklamné a marketingové službyod 14. 11. 2015
- 28Prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 11. 2015
- 29Prenájom hnuteľných vecíod 14. 11. 2015
- 30Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 11. 2015
- 31Administratívne službyod 14. 11. 2015
- 32Počítačové službyod 14. 11. 2015
- 33Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 11. 2015
- 34Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 14. 11. 2015
- 35Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 14. 11. 2015
- 36Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 14. 11. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50022113
- RÚZ ID
- 1606148
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 11. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat6 434 016 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 21. 5. 2020Zmena obchodného mena→ DAILY JOB, s. r. o.
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 14. 11. 2015Zmena obchodného mena→ POLYMEGRAN SK, s. r. o.
- 14. 11. 2015Zmena sídla29. augusta 19, Bratislava - mestská časť Staré mesto