EKODOP s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (264 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža30,8 %
- ROA (návratnosť aktív)9,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,9 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť18,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 12.29netIncome: 32 389revenue: 263 568prevNetIncome: 25 372
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.53equity: 64 961assets: 350 532
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.47equity: 64 961assets: 350 532
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 71.05revenueYoY: 18.11validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.76netMargin: 12.29ebitda: 81 084revenue: 263 568
Altman Z''-Score3.08Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.36 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.15 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.24 % vs. predchádzajúce 8.99 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.47 % vs. predchádzajúce 65.61 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.75× vs. predchádzajúce 0.79×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.29 % vs. predchádzajúca 11.37 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.53 % vs. predchádzajúca 34.39 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 264 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 12.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 264 tis. € | 223 tis. € | +18,1 % |
| EBITDA | 81 tis. € | 47 tis. € | +73,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 73 tis. € | 42 tis. € | +73,3 % |
| Čistý zisk | 32 tis. € | 25 tis. € | +27,7 % |
| Aktíva | 351 tis. € | 282 tis. € | +24,2 % |
| Vlastné imanie | 65 tis. € | 97 tis. € | −33,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 11. 2015
- Sídlo
- Horná 1, 83152, Bratislava - mestská časť Rača
- Štatutárny orgán
- —
- 13. 11. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.5%
- Cudzie zdroje81.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 264 tis. € | 351 tis. € | 65 tis. € | 81 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 223 tis. € | 282 tis. € | 97 tis. € | 47 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 120 tis. € | 228 tis. € | 72 tis. € | 36 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 85 tis. € | 78 tis. € | 49 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 69 tis. € | 45 tis. € | 33 tis. € | 43 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 13 tis. € | 13 tis. € | -5 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4 tis. € | 3 tis. € | -11 tis. € | -494 € | -634 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 16 € | -11 tis. € | -328 € | -891 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 34 tis. € | 3 tis. € | -9 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 4 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | -959 € | -959 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50023845
- RÚZ ID
- 1607188
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 11. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat263 568 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 5. 4. 2018Registrácia platcu DPHSK2120160856
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna