F.G. Transporte s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (388 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 11. 2015
- Sídlo
- Sabinovská 12, 82102, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža13,7 %
- ROA (návratnosť aktív)21,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,6 %
- Zadlženosť25 %
- Kapitálová primeranosť74,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.36netIncome: 40 144revenue: 387 527prevNetIncome: 28 806
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.79equity: 140 517assets: 187 877
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.21equity: 140 517assets: 187 877
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.95revenueYoY: -19.02validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.72netMargin: 10.36ebitda: 53 181revenue: 387 527
Altman Z''-Score8.56Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.47 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 21.37 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 21.37 % vs. predchádzajúce 17.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.21 % vs. predchádzajúce 37.38 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.06× vs. predchádzajúce 2.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.36 % vs. predchádzajúca 6.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.79 % vs. predchádzajúca 62.62 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 19 % na 388 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 75 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 21.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 388 tis. € | 479 tis. € | −19,0 % |
| EBITDA | 53 tis. € | 48 tis. € | +11,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 48 tis. € | 43 tis. € | +11,3 % |
| Čistý zisk | 40 tis. € | 29 tis. € | +39,4 % |
| Aktíva | 188 tis. € | 160 tis. € | +17,2 % |
| Vlastné imanie | 141 tis. € | 100 tis. € | +40,0 % |
- 10. 11. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.8%
- Cudzie zdroje25.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 388 tis. € | 188 tis. € | 141 tis. € | 53 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 479 tis. € | 160 tis. € | 100 tis. € | 48 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 283 tis. € | 127 tis. € | 72 tis. € | 92 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 11. 2015
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 11. 2015
- 3Administratívne službyod 10. 11. 2015
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 10. 11. 2015
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 11. 2015
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 11. 2015
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 11. 2015
- 8Reklamné a marketingové službyod 10. 11. 2015
- 9Skladovanieod 10. 11. 2015
- 10Kuriérske službyod 10. 11. 2015
- 11Počítačové službyod 10. 11. 2015
- 12Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 11. 2015
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 11. 2015
- 14Finančný leasingod 10. 11. 2015
- 15Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 10. 11. 2015
- 16Faktoring a forfaitingod 10. 11. 2015
- 17Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 11. 2015
- 18Čistiace a upratovacie službyod 10. 11. 2015
- 19Prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 11. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50040189
- RÚZ ID
- 1606493
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 11. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat478 555 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna