Mrs. Original, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -4.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 80/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (16 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 11. 2015
- Sídlo
- Javorová ulica 3001/10A, 90043, Hamuliakovo
- EBITDA marža13,9 %
- ROA (návratnosť aktív)16,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,7 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť95,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.24netIncome: 1 818revenue: 16 171prevNetIncome: 734.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.81equity: 10 867assets: 11 342
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.19equity: 10 867assets: 11 342
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.80revenueYoY: -4.54validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.86netMargin: 11.24ebitda: 2 242revenue: 16 171
Altman Z''-Score28.03Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.99 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 24.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.03 % vs. predchádzajúce 10.25 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.19 % vs. predchádzajúce 7.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.43× vs. predchádzajúce 2.37×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.24 % vs. predchádzajúca 4.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.81 % vs. predchádzajúca 92.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 16171 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 11.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 16.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 16 tis. € | 17 tis. € | −4,5 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 960 € | +133,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 864 € | +133,5 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 734 € | +147,7 % |
| Aktíva | 11 tis. € | 7 tis. € | +58,4 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 7 tis. € | +63,7 % |
- 28. 11. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 2. 7. 2021Zmena sídla
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.8%
- Cudzie zdroje4.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 16 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 17 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 960 € | 734 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 25 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 634 € | 70 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 19 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 835 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla2. 7. 2021 → 11. 8. 2023
Slávičia 5091/2, Senec
- Založenie spoločnosti28. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 11. 2015 → 1. 7. 2021
Tureň 13, Tureň
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 12. 8. 2023
- 2Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 12. 8. 2023
- 3Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 12. 8. 2023
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 11. 2015
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 28. 11. 2015
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony vrátane prípojného vozidlaod 28. 11. 2015
- 7Počítačové službyod 28. 11. 2015
- 8Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajomod 28. 11. 2015
- 9Vydavateľská činnosťod 28. 11. 2015
- 10Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 28. 11. 2015
- 11Administratívne službyod 28. 11. 2015
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných ekonomických poradcovod 28. 11. 2015
- 13Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 11. 2015
- 14Reklamné a marketingové službyod 28. 11. 2015
- 15Fotografické službyod 28. 11. 2015
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 28. 11. 2015
- 17Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 11. 2015
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 11. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50047426
- RÚZ ID
- 1606253
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 11. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 2. 7. 2021Zmena sídlaSlávičia 5091/2, Senec
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat24 797 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 28. 11. 2015Zmena sídlaTureň 13, Tureň