KASZOWSKI GROUP SLOVAKIA, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (500 €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 11. 2015
- Sídlo
- Továrenská 1806/46, 06401, Stará Ľubovňa
- EBITDA marža28,0 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,4 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť95,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.60netIncome: 83.00revenue: 500.00prevNetIncome: -70.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.69equity: 2 444assets: 2 554
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.31equity: 2 444assets: 2 554
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.04revenueYoY: 36.99validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 28.00netMargin: 16.60ebitda: 140.00revenue: 500.00
Altman Z''-Score22.26Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 23.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.25 % vs. predchádzajúce -2.75 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.31 % vs. predchádzajúce 7.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.60 % vs. predchádzajúca -19.18 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.69 % vs. predchádzajúca 92.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 500 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 37 % na 500 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 16.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 28.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 500 € | 365 € | +37,0 % |
| EBITDA | 140 € | -47 € | +397,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 126 € | -42 € | +397,9 % |
| Čistý zisk | 83 € | -70 € | +218,6 % |
| Aktíva | 3 tis. € | 3 tis. € | +0,2 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 2 tis. € | +3,5 % |
- 13. 11. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.7%
- Cudzie zdroje4.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 500 € | 3 tis. € | 2 tis. € | 140 € | 83 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 365 € | 3 tis. € | 2 tis. € | -47 € | -70 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 365 € | 3 tis. € | 2 tis. € | 25 € | 2 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 3 tis. € | 2 tis. € | -220 € | -304 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 3 tis. € | 3 tis. € | -149 € | -149 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 3 tis. € | 3 tis. € | -360 € | -360 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | -285 € | -765 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -150 € | -630 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -363 € | -363 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 11. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 11. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 11. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 11. 2015
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 11. 2015
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 11. 2015
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 11. 2015
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla.od 13. 11. 2015
- 9Sťahovacie službyod 13. 11. 2015
- 10Poskytovanie organizačno-technických a informačných služieb v dopraveod 13. 11. 2015
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 13. 11. 2015
- 12Čistiace a upratovacie službyod 13. 11. 2015
- 13Skladovanie a uskladňovanieod 13. 11. 2015
- 14Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 13. 11. 2015
- 15Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 13. 11. 2015
- 16Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 13. 11. 2015
- 17Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 13. 11. 2015
- 18Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 13. 11. 2015
- 19Keramická výrobaod 13. 11. 2015
- 20Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 13. 11. 2015
- 21Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 13. 11. 2015
- 22Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 13. 11. 2015
- 23Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 13. 11. 2015
- 24Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 13. 11. 2015
- 25Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 13. 11. 2015
- 26Výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických, fotografických prístrojov a zariadení a zdravotníckych pomôcokod 13. 11. 2015
- 27Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 13. 11. 2015
- 28Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 13. 11. 2015
- 29Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 13. 11. 2015
- 30Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 13. 11. 2015
- 31Výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 13. 11. 2015
- 32Výroba zdvíhacích a manipulačných zariadeníod 13. 11. 2015
- 33Výroba chladiacich, ventilačných a filtračných zariadeníod 13. 11. 2015
- 34Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 13. 11. 2015
- 35Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 13. 11. 2015
- 36Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 13. 11. 2015
- 37Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 13. 11. 2015
- 38Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 13. 11. 2015
- 39Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 11. 2015
- 40Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 13. 11. 2015
- 41Finančný lízingod 13. 11. 2015
- 42Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 13. 11. 2015
- 43Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 13. 11. 2015
- 44Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 13. 11. 2015
- 45Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 13. 11. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50048414
- RÚZ ID
- 1613446
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 11. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat500 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna