Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Silverside, a. s. v konkurze

aktívna
Plynárenská 7/B, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
podľa §4, registrácia od 10. 9. 2019
akciová spoločnosťPlatca DPH
Tržby (2024)11,4 mil. €
218,1 %vs 2022
Zisk (2024)-29,0 mil. €
65,4 %vs 2022
Vlastné imanie (2024)-42,9 mil. €
208,9 %vs 2022
Zadlženosť (2024)499 %
293,6 %Vysokávs 2022
ROE (2024)67.6 %
46,5 %Výbornévs 2022

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 218 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 1/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje významné tržby (11,4 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Silný rasttržby +218 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
akciová spoločnosť
Dátum vzniku
7. 11. 2015
Sídlo
Plynárenská 7/B, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-293,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-269,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť499 %
  • Kapitálová primeranosť-398,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje významné tržby (11,4 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
1/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -253.78
  • netIncome: -29 021 914
  • revenue: 11 436 010
  • prevNetIncome: -17 550 442
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -398.94
  • equity: -42 914 067
  • assets: 10 757 052
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 498.94
  • equity: -42 914 067
  • assets: 10 757 052
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 41.15
  • revenueYoY: 218.10
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -293.54
  • netMargin: -253.78
  • ebitda: -33 569 496
  • revenue: 11 436 010
Altman Z''-Score-41.08Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-7.85aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-14.56aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-17.83aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.84presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -269.79 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -269.79 % vs. predchádzajúce -33.80 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 498.94 % vs. predchádzajúce 126.75 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.06× vs. predchádzajúce 0.07×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -253.78 % vs. predchádzajúca -488.17 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -398.94 % vs. predchádzajúca -26.75 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 79 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Tržby +218 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 218 % na 11.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -253.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 218 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242022Zmena
Tržby11,4 mil. €3,6 mil. €+218,1 %
EBITDA-33,6 mil. €-4,8 mil. €−600,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-30,2 mil. €-4,3 mil. €−600,6 %
Čistý zisk-29,0 mil. €-17,6 mil. €−65,4 %
Aktíva10,8 mil. €51,9 mil. €−79,3 %
Vlastné imanie-42,9 mil. €-13,9 mil. €−208,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 7. 11. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby