Lokálny trh s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (13 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 12. 2015
- Sídlo
- Stará Kremnička 362, 96501, Stará Kremnička
- EBITDA marža6,1 %
- ROA (návratnosť aktív)4,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,1 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť98,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.15netIncome: 683.00revenue: 13 256prevNetIncome: 1 364
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.52equity: 16 660assets: 16 911
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.48equity: 16 660assets: 16 911
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.81revenueYoY: -18.87validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.07netMargin: 5.15ebitda: 804.00revenue: 13 256
Altman Z''-Score73.79Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 69.69 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.04 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.04 % vs. predchádzajúce 2.51 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.48 % vs. predchádzajúce 70.54 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.78× vs. predchádzajúce 0.30×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.15 % vs. predchádzajúca 8.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.52 % vs. predchádzajúca 29.46 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 69 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 13256 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 19 % na 13 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 13 tis. € | 16 tis. € | −18,9 % |
| EBITDA | 804 € | 2 tis. € | −49,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 724 € | 1 tis. € | −49,9 % |
| Čistý zisk | 683 € | 1 tis. € | −49,9 % |
| Aktíva | 17 tis. € | 54 tis. € | −68,8 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 16 tis. € | +4,3 % |
- 12. 12. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.5%
- Cudzie zdroje1.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 13 tis. € | 17 tis. € | 17 tis. € | 804 € | 683 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 16 tis. € | 54 tis. € | 16 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 17 tis. € | 24 tis. € | 15 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 14 tis. € | 33 tis. € | 13 tis. € | 1 tis. € | 950 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 16 tis. € | 13 tis. € | 13 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 17 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 10 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 12. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 12. 2015 → 16. 12. 2019
lociforo s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 17. 12. 2019
- 2Výroba potravinárskych výrobkovod 17. 12. 2019
- 3Výroba nápojovod 17. 12. 2019
- 4Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 17. 12. 2019
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 17. 12. 2019
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 17. 12. 2019
- 7Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 17. 12. 2019
- 8Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 17. 12. 2019
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 12. 2015
- 10Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 12. 2015
- 11Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 12. 12. 2015
- 12Prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 12. 2015
- 13Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 12. 12. 2015
- 14Počítačové službyod 12. 12. 2015
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 12. 2015
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 12. 12. 2015
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 12. 2015
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 12. 2015
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 12. 2015
- 20Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 12. 12. 2015
- 21Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 12. 2015
- 22Reklamné a marketingové službyod 12. 12. 2015
- 23Vydavateľská činnosťod 12. 12. 2015
- 24Fotografické službyod 12. 12. 2015
- 25Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 12. 12. 2015
- 26Administratívne službyod 12. 12. 2015
- 27Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 12. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50057804
- RÚZ ID
- 1626080
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 12. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat17 418 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 12. 12. 2015Zmena obchodného mena→ lociforo s.r.o.