GENERAL RETAIL SERVICE - Slovakia s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 44 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (3,0 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 11. 2015
- Sídlo
- Horné záhrady 1, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža8,2 %
- ROA (návratnosť aktív)11,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)39,2 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.84netIncome: 175 075revenue: 2 995 452prevNetIncome: 114 269
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.49equity: 446 161assets: 1 513 068
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.51equity: 446 161assets: 1 513 068
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.03revenueYoY: 44.04validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.24netMargin: 5.84ebitda: 246 864revenue: 2 995 452
Altman Z''-Score2.90Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.57 % vs. predchádzajúce 9.64 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.51 % vs. predchádzajúce 77.02 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.98× vs. predchádzajúce 1.75×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.84 % vs. predchádzajúca 5.49 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.49 % vs. predchádzajúca 22.98 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 44 % na 3.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 11.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,0 mil. € | 2,1 mil. € | +44,0 % |
| EBITDA | 247 tis. € | 168 tis. € | +46,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 222 tis. € | 151 tis. € | +46,9 % |
| Čistý zisk | 175 tis. € | 114 tis. € | +53,2 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 1,2 mil. € | +27,6 % |
| Vlastné imanie | 446 tis. € | 273 tis. € | +63,7 % |
- 26. 11. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.5%
- Cudzie zdroje70.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,0 mil. € | 1,5 mil. € | 446 tis. € | 247 tis. € | 175 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,2 mil. € | 273 tis. € | 168 tis. € | 114 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 496 tis. € | 150 tis. € | 120 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 627 tis. € | 316 tis. € | 66 tis. € | 34 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 348 tis. € | 229 tis. € | 42 tis. € | 27 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 571 tis. € | 232 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 639 tis. € | 178 tis. € | 20 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 407 tis. € | 129 tis. € | 18 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 105 tis. € | 48 tis. € | 3 tis. € | 154 € | -953 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50059092
- RÚZ ID
- 1611476
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 11. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 995 452 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 2. 2016Registrácia platcu DPHSK2120161307
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna