MVM CEEnergy Slovakia s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje vysoké tržby (332,9 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 12. 2015
- Sídlo
- Ivánska cesta 30/B, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža3,9 %
- ROA (návratnosť aktív)11,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,4 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.22netIncome: 10 717 447revenue: 332 916 712prevNetIncome: 9 980 403
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.11equity: 33 067 497assets: 94 184 360
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.89equity: 33 067 497assets: 94 184 360
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.22revenueYoY: -28.72validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.87netMargin: 3.22ebitda: 12 899 519revenue: 332 916 712
Altman Z''-Score2.95Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.78 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.38 % vs. predchádzajúce 10.17 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.89 % vs. predchádzajúce 73.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.53× vs. predchádzajúce 4.76×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.22 % vs. predchádzajúca 2.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.11 % vs. predchádzajúca 26.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 29 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 11.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 333 mil. € | 467 mil. € | −28,7 % |
| EBITDA | 12,9 mil. € | 11,8 mil. € | +8,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11,6 mil. € | 10,7 mil. € | +8,9 % |
| Čistý zisk | 10,7 mil. € | 10,0 mil. € | +7,4 % |
| Aktíva | 94,2 mil. € | 98,1 mil. € | −4,0 % |
| Vlastné imanie | 33,1 mil. € | 26,2 mil. € | +26,4 % |
- 19. 12. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.1%
- Cudzie zdroje64.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 333 mil. € | 94,2 mil. € | 33,1 mil. € | 12,9 mil. € | 10,7 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 467 mil. € | 98,1 mil. € | 26,2 mil. € | 11,8 mil. € | 10,0 mil. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 444 mil. € | 107 mil. € | 14,0 mil. € | 22,5 mil. € | 4,6 mil. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 107 mil. € | 53,2 mil. € | 5,5 mil. € | 12,4 mil. € | 780 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 50,0 mil. € | 28,4 mil. € | 1,2 mil. € | 266 tis. € | 2,0 mil. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 11,6 mil. € | 24,1 mil. € | 917 tis. € | -1,4 mil. € | -1,3 mil. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 950 tis. € | 1,1 mil. € | 148 tis. € | -537 tis. € | -614 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 158 mil. € | 1,3 mil. € | 372 tis. € | 108 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 31,6 mil. € | 4,8 mil. € | 357 tis. € | 175 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 25 tis. € | 19 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 12. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50060872
- RÚZ ID
- 1611182
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 12. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat467 050 723 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 17. 3. 2016Registrácia platcu DPHSK2120175706
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna